M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Sürecin üç kazananı…

Aday adaylığı süreci görünürde ne kadar sakinse de arka planı bir o kadar fırtınalı geçti…

Aday adaylarını, teşkilat mensuplarını, milletvekillerini hatta Bakan Ahmet Davutoğlu’nu bile yordu. Nihayetinde, çok aşamalı bir çalışmanın ürünü ortaya çıktı.

Beğenen de var, beğenmeyen de.

Görev sırası seçim günü geldiğinde millette olacak.

Son sözü millet sandıkta söyleyecek.

***

AK Parti’de bu sürecin 3 önemli kazananı oldu…

-1.’si şüphesiz Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı’dır.

Diğer aday adaylarından durumu farklıdır, çünkü mevcut başkan odur.

Meram’da kim belediye başkanlığı yapmışsa, ekonomik göstergeler ve kaynak üretimi noktasında karamsar bir tabloyu önünde bulmuş, buna rağmen bir hizmet çivisi çakmak için çaba göstermiştir…

Serdar Kalaycı da, yarın hayırla yâd edilecek projelere imza atan bir başkan olmuştur.

***

Aday gösterilmedikten sonraki yaklaşımları, onun ‘hizmet adamı’ oluşunun bir gereğidir. Partinin adayı Fatma Toru kendisini ziyaret ettiğinde Başkan Kalaycı’nın yaptığı açıklamadan bir bölüm şöyle: Meram’a daha önceki arkadaşlarımız nasıl hizmet etmişse bizim zamanımızda da güzel hizmetler yapmaya gayret ettik. Bundan sonra görevi devralacak arkadaşlarımız da aynı şekilde hizmet etmeye devam edecek. Teşkilat mensuplarımızın büyük gayretiyle parti olarak en yüksek oyu yine Meram’da almak için mücadele edeceğiz.

***

Önceki günkü aday tanıtım toplantısında da Bakan Davutoğlu, Kalaycı’nın hakkını şöyle teslim etti:

Kimse kimseye gönül koymasın. Biz her şeyi istişare ederiz. Aday adaylarımızın hepsine teşekkür ediyoruz. Her birinin de yüreğimizdeki yeri ayrıdır. Özellikle Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı'ya teşekkür ediyorum. Anneannesi vefat etmesine rağmen aramızda bulunuyor. Daha çok farklı hizmet makamları vardır. O bizim kardeşimizdir.

***

-2. kazanan Mustafa Yazlık’tır.

Çünkü Mustafa Yazlık, AK Parti İl Teşkilatı Yürütme Kurulu’ndaki Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek aday adayı olmuştur.

Süreç içerisinde ve sonrasında yaptığı açıklamalar onun olgunluğunun birer göstergesidir.

Partisine ve teşkilatına küsmek yerine “belirlenen aday etrafında kilitlenerek AK Parti’nin başarısı için çalışmaya devam edeceğiz” demiştir.

Aday tanıtım toplantısına da katılarak, kendisini seven teşkilat mensuplarına durduğu yeri göstermiştir.

***

-Sürecin 3. kazananı da İl Başkanı Ahmet Sorgun olmuştur.

Genel Merkez’in istediği çalışmanın ötesinde bir tempo ile gece gündüz çalışmış, her bir aday adayı üzerinde kritik yapılmasını sağlamış, hem teşkilat mensuplarını, hem milletvekillerini sürece ortak etmiştir.

Aday tanıtım toplantısında “31 ilçenin tamamını istiyoruz” diyerek de, gösterilen adayların önünde ‘kale’ gibi durmasını bilmiştir.

***

Bu günden sonra AK Parti teşkilatlarını sahada çok yoğun günler bekliyor. Bu yoğunluğa milletvekili katkısı da şart… Özellikle ilçelerde seçimlerin kazanılması için onları sahada görmemiz gerekiyor.

Kerim Özkul Taşkent bölgesini, Cem Zorlu Ereğli bölgesini, Harun Tüfekci Seydişehir bölgesini, Mustafa Akış-Gülay Samancı Beyşehir bölgesini, Mustafa Kabakcı-Ayşe Türkmenoğlu Cihanbeyli bölgesini, Mustafa Baloğlu Akşehir bölgesini, İlhan Yerlikaya Kadınhanı bölgesini, Hüseyin Üzülmez de Bozkır bölgesini bakalım partilerine kazandırabilecekler mi?

Bu seçim teşkilat kadar, onların da sınavıdır…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum