Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Süper Lig artık Konyaspor’un

Bu sosyal medya, gazeteciler için çok önemli bir nabız tutma aracı oldu. Paylaşılan mesajlara bakıldığında, Fenerbahçe karşısında oynanan pozitif futboldan herkesin memnun olduğu anlaşılıyordu. Tabi, bu memnuniyet her zaman tribünlere yansıyor. Çünkü Torku Konyaspor taraftarı kızdığı zaman, hemen bunu gösterir. Kötü oynayan ya da sürekli mağlup olan takıma destek vermek istemez. Ama yenilse de, iyi oynamaya görsün, tribünleri doldurur. Yani “yenilsen de yensen de taraftarın senle” şeklinde bir bağlılık yoktur Konya’da. Sivas maçında da buz gibi havada Fener maçındaki futbolu görmek için tribünleri doldurdular. Enerjilerini sahaya yansıttılar. 4. Dakikada 5 kez kaleye dürtülen top, tribünlerin heyecanını daha da arttırdı. Uğur Tütüneker’den sonra adeta yeniden doğan Djalma Campos Türkiye’nin en iyi sol beklerinden Ziya Erdal’ı harcayıp, şansla da olsa çok iyi bir gol attı.

Mesut Bakkal da kadroyu bozmayarak tekere çomak sokmadı. Türkiye’de oynadığı her takımda adeta coşup Konyaspor’da “yattığı” iddia edilen Gekas, Hasan Kabze’ye topuk pasıyla öyle bir gol attırdı ki, “kapak esprisi”ni yapmak için bundan güzel bir hareket olamazdı.

“O müthiş ilk yarının sırrı neydi?” derseniz, Mesut Bakkal’ın savunma hattını çok iyi hazırlaması diyebilirim. Borek ve Ali Çamdalı’nın desteklediği geri dörtlü, orta sahaya kadar yaklaştı ve hem Aatıf ile Cicinho’nun top sürmelerine izin vermedi hem de araya atılan toplarda blok halinde geri çekilip Sivaslılar’ın elini kolunu bağladı.

İkinci yarı Sivas yüklenmeye başladı. “Kontraya uygun oyuncu mu girse?” derken seyircinin verdiği enerjiyle patlama yaşayan Konyasporlu oyuncular, ligin 4. sırasındaki rakibe “hoşça kal golü”nü de attı. Tam bir Süper Lig takımı olduğunu gösterdi.

Yaklaşık 20 bin Konyasporlu harika bir Pazar akşamı yaşadı. Takım moral buldu. Eskişehir’e atılan 4 golden sonra gelen bu farklı galibiyetle rakipler iyiden iyiye korktu. Biraz erken biliyorum ama Torku Konyaspor’un bu sezon düşmesi için maçlara çıkmaması gerekir. Süper Lig artık Konyaspor’un. Taraftar rahat bir ikinci yarı geçirecek.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar