Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

Sünnet siyasal simgedir. Yasaklansın!

Sünnet siyasal simgedir. Yasaklansın! 

Sünnet neden bir siyasal simgedir?
1. Sünnet halkın inananlar ve inanmayanlar şeklinde kamplara ayrılmasına yol açmaktadır.
2. Sünnet bir mahalle baskısı unsurudur. Bildiğiniz gibi sünnet düğünlerinin bir kısmı mahallelerde yapılmakta ve mahallenin diğer sakinleri, kendilerini baskı altında hissetmektedir.
3. Sünnet çocuklarına giydirilen kıyafetlerde “Maşallah” yazısı, bu körpe dimağları kaderciliğin kara ellerine teslim etmektedir. İşte bu çocuklar da ileriki yaşlarında, Ödevi yarın getirir misin? Şeklinde yöneltilen soruya, “İnşallah” diye cevap vermekte, bu cevap da diğer öğrenciler üzerinde baskı unsuru oluşturmaktadır.
4. Sünnet türbandan bile daha tehlikelidir. En azından türban görülüp başı ezilebilen bir tehlikedir. Oysa sünnet, sinsi ve gizli yollardan amacına ulaşmak için çalışmanın simgesi haline gelmektedir.
5. Sünnet olan çocuklara bilindiği üzere “sünnet çocuğu” denmektedir. Oysa çocuklarımızın “cumhuriyet çocuğu” olması, ülkemizi ilerletecek yegâne güçtür.
6. Bilindiği gibi sünnet operasyonu sırasında dualar okunmaktadır. Bu merasim, yaşları küçük olan çocukların beyinlerinin yıkanması anlamına gelmektedir.
7. Sünnet masum bir operasyon olarak gösterilemez. Sünnet operasyonu ile “şeriatın kestiği parmak acımaz” sözüne gönderme yapılmakta, böylece çocuklar şeriatçı olarak yetiştirilmek istenmektedir.
İşte bu sebeplerle, masum bir operasyon olarak gösterilmeye çalışılan sünnet'in siyasal bir simge olduğu açıkça ortaya çıkmaktadır. Sünnetin yasaklanması, bizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak bir adımdır.

Bugün bir okurumdan gelen yukarıdaki ilginç tespit listesine yer verdim. Okurken beni hem güldüren hem de düşündüren bu yazıyı sizinle paylaşmak sizi de düşündürmek niyetindeyim. Tabi eşeğin aklına karpuz kabuğu getirmiş olduğumuzun da farkındayım. Birkaç seneye kalmaz, burada yazılanları yaşarsak şaşmamak lazım gelir. Öyle ya, laik bir ülkede kurbanlık kuzular gibi çocukların ‘çük’lerini kesmek olmaz! Kabuklu kalmalı!...

Fındığı, fıstığı kabuksuz; elmayı ise kabuklu yemenin faydasını anlatmama gerek yok sanırım…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum