Süleymancılara kritik uyarı İşte Süleyman Hilmi Tunahan'ın vasiyeti...

Süleymancılara kritik uyarı İşte Süleyman Hilmi Tunahan'ın vasiyeti...

Şevki Yılmaz'dan itikaden tartışmalı bir noktaya sürüklenen Süleymancılar cemaatine kritik "Mason" uyarısı...

Saygın din adamı Süleyman Hilmi Tunahan'ın kurucusu olduğu Süleymancılar cemaati, şu anda liderliğini üstlenen Alihan Kuriş'in yönlendirmesi ile itikaden sorunlu bir çizgiye evrildi.

Cemaatin geleneklerinden uzaklaşarak, sapkın yollara tevessül etmesi Süleymancılar içinde de fikir ayrılıklarına ve bölünmelere neden oldu.

Cemaat imamlarının Alihan Kuriş'i adeta peygamber seviyesine yükselttikleri ve kutsiyet atfettikleri konuşmaları kamuoyunda da cemaate karşı bir tepkiyi beraberinde getirdi.

SÜLEYMANCILARA "MASON" UYARISI

Süleymancılara kritik uyarı ise 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz'dan geldi. Alihan Kuriş'in izinden yürüyen cemaat üyelerine Süleyman Hilmi Tunahan'ın vasiyetini hatırlatan Yılmaz şu ifadeleri kullandı;

Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin talebelerine son vasiyeti;

“Evladlarım!

Benden sonra Talebelerimden kim ki Abim Sultan Abdulhamid (r.a)’ı tahtan indiren Masonlarla işbirliği yaparsa Ahirette iki elim onların yakalarında olacak” / SuperHaber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum