Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

Şu yüzde 53 dedikleri...

Yüzde 53 dedikleri esasta 44 ediyor.

Yüzde 47 dedikleri de 56’cık bişey.

 

İkide bir “yüzde 53’ü unutmayın!” demiyorlar mı, insanı çileden çıkaran…

Yüzde 53 ne?

AK Parti’ye karşı yüzde 53 var demeye getiriyorlar…

Peki nereden çıktı bu yüzde 53. Seçimde AK Parti’nin aldığı yüzde 47’den geriye kalanı topluyorlar, bu sayı çıkıyor ortaya. Oysa adam gibi matematik yapsalar AK Parti’nin karşısında yüzde 53 değil, yüzde 37 olduğunu görürler.

Seçime katılmayan, oy vermeyen ya da bir şekilde veremeyen yüzde 16’lik bir kesim var ki o sayıyı 37’ye ilave ediveriyorlar. Unutmayalım ki seçimde de aynı anketlerde kararsızları dağıttıkları gibi kalan 16’yı dağıtmak gerekiyor. Öyleyse hesabı birlikte yapalım. Yüzde 16’nın yüzde 47’si, 7,5 ediyor. Toplayalım, AK Parti tarafı yüzde 54,5 ediyor. Yuvarlayalım, yüzde 56. Israrla yüzde 53 dedikleri tarafı toplayalım, bakalım kaç edecek. Yüzde 16’nın yüzde 37’si de yaklaşık yüzde 6 ediyor. Toplayalım, yüzde 43 ediyor. Yuvarlayalım yüzde 44 ediyor.

Hülasa…

Kafanız karışmasın, ısrarla unutmamamızı tembihledikleri ve adına yüzde 53 dedikleri taraf gerçekte yüzde 44. AK Parti tarafı da yüzde 56 ediyor. Haydi buyurun buradan yakın…

Yüzde 16’nın yine seçimlerde alınan oy oranına göre dağıtılmasına itiraz gelebilir ki, bunlar her şeye itiraz ederler. Benim etrafımda AK Parti’ye oy vermek için uğraşan, ama seçim kartını kaybeden, şehrine gidemeyen veya başka sebeplerle oy veremeyen dünya kadar kişi var. Her sandığa gitmeyen veya gidemeyeni AK Parti karşıtı görmek hastalıklı bir kafa yapısına sahip olmanın ötesinde artık cerrahi operasyona ihtiyaç duyar bir hali gösterir…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.