“ Şu Din Düşmanını! Bir Sürdüremediniz.”

Bu laf çok garibinize gitti değil mi? içinizden dediniz ki yoksa Seydişehir’de bazı okulları, bazı kurumları din düşmanları! İşgal etti de bizim mi haberimiz yok…

Olay Seydişehir’in güzide okullarından birinde yaşanan aynı yolun yolcusu olan kişiler arasındaki dezenformasyon hareketinden daha ileri seviyede bir yok etme hareketi. 

Son yıllarda iktidarın verdiği şımarıklıkla Ak partiye oy verip kendi arkadaşının ayağını kaydırma olaylarından sadece bir tanesi.  Gaye iktidar nimetleri ile zülüm, kullanılan malzeme din, Suçlama mezhepsiz, sünnetsiz, mealci vs…

Böyle küçük beyinli kişilere prim verilmesinin acısı 7 Haziran seçimlerinde sandığa büyük bir yansıması olmuştu.

Allaha şükür ki milletimiz 1 Kasımda bu küçük beyinlere itibar etmeden ülkesini ve ümmetini düşündü ama7 Hazirandan buyana makam derdine düşen bu tipler 1Kasımdan sonra yine aynı politikalarını sürdürme derdindeler.

Dünyada Müslümanların halini görüyorsunuz 100 Müslüman ölüyorsa bunun 95’ini başka bir Müslüman’ın eliyle oluyormuş… 

Müslüman’ım diyenler Allahuekber diyerek birbirini boğazlıyor, masum insanları öldürüyor,  hiç alakası olmayan insanlar bu savaşta kurban veriliyor.  

Müslüman’ım diyen bizlerin  arasında  rabbimizin istediği  kardeşlik  var mı? Yoksa  Suriyede  Irakta  yaşananlardan  farklımı düşünüyoruz.

 Son birkaç yıldır başlayan bir hastalık başka görüşten, başka partiden, başka düşünceden olanları çeşitli dezenformasyon hareketi ile kolayca tasviye etmeye çalışan şeytani bir anlayış.

Üzülerek ifade etmek gerekirse bu zihniyet aynı safta namaz kıldığı, hatta aynı partiye oy veren mesai arkadaşlarının ayağını  kaydırma operasyonu..

Bunu da din adına yapan bu din baronlarının Suriye’de, Irakta Afganistan’da vb sırf mezhebinden, meşrebinden ırkından dolayı birbirini öldüren adı Müslüman olan zihniyetteki insanlardan farkı var mı?

Özellikle paralel yapı ile ilgili gelişen olaylardan sonra bu eksende köşe kapma ,boşluk doldurma gayesi   camianın  büyük   bir kısmını kapsayan yeni bir algı operasyonuna başladılar.

Kendilerini dinin tek savunucusu olarak gören  bu din   baronları (bunun adı  bir Yahudileşmedir İsrail oğulları da  öyle demiyor mu kendileri Allahın  seçkin kulları  diğerleri onlara   hizmet eden köleler) , kendileri   gibi düşünmeyen Müslümanları  yerine göre o kadar çok çeşit iftira var ki( tarikatçı, cemaatçi,  mealci, sünnetsiz, mezhepsiz, şunun adamı, bunun adamı )  gibi hangi formata uygunsa o yaftalarla  suçlayarak kendi  küçük hesaplarına alet etmekte.

Hatta öyle densizleşmekte insanlık onuruna yakışmayan, Anadolu  delikanlılığına yakışmayan bir zihniyetle belden aşağı   vurmakta, insanların rızkıyla oynamakta, ailesi ilgili çirkin iftiralar  etmeyi  bile  göze  almakta.

 Çok iyi tanıdığım  bu zihniyet  28 şubat döneminde topuklarının üstünde geriye dönüp kaçan, korkusundan evindeki kitapları bile gömen zihniyettir. Şimdi milletimizin ak partiye gösterdiği teveccühle bu alanda milletimiz adına verilen bu krediyi hoyratça  harcayarak kendilerine yer bulup bu mücadelenin sonucunda ganimet toplama  derdine düşen  kahrolası zihniyettir.

Bulundukları kurumlarda kıldıkları namazlarla, tuttukları oruçlarla gösteri yarışına girip ne hikmetse insanlıkla alakalı, toplumsal barışla alakalı,  kardeşlik hukuku ile alakalı, Yüce  Peygamberin(sav)  emirlerini yok sayarak insanlara müstekbirlik yapıyorlar…

 Behey Allahtan korkmaz kuldan utanmazlar, siz şöyle kendinize bir bakın ilk önce  yaşantınız  ne kadar   Hz  Muhammedin(sav)  yaşantısına  benziyor mu  , ahlakınızın  ve söylemlerinizin  hangisi  acaba    Hz Aişe   annemizin tarif  ettiği  “Onun Ahlakı Kuran Ahlaki” söylemine uyuyor.

 Size  Kardeşçe   söylemek istediğim  şudur; Bu yaptıklarınızla hem İslam’a hem de Ak parti düşüncesine zarar veriyorsunuz.

Sizin eylemlerinizin ve söylemleriniz rahmani hiç bir değeri yoktur, Rahmani olmayan  bir şey  ise mutlaka şeytanidir.

Şu anda kapı kapı dola şıpta    Müslüman kardeşini   “Şu din Düşmanını  bir sürdürün” söylemi tamamen şeytanidir.

Sizi  Allahtan korkmaya davet ediyorum..

Sonuç; Unutmayın 1 Kasım seçimlerinden sonra bazı şeylerin değiştiğini hep birlikte göreceğiz.   Hem Ak partiye oy verip hem de yerelde zulüm görenler verdikleri oyuna sahip çıkacak gerekli yerleri uyardıklarını hep birlikte çokça göreceğiz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.