Sokaklar cesetlerle doldu! Onlar futbol oynuyor

Sokaklar cesetlerle doldu! Onlar futbol oynuyor

Brezilya'nın en büyük ikinci şehri Rio de Janeiro'da cesetler sokaklarda 30 saat bekliyor. Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden Valnir da Silva'nın cesedi 30 saat sokakta bekletildi.

Brezilya'da halı saha ve arabaların arasında kalan cesedin bu fotoğrafı büyük tepkiye yol açtı. Aile cesedin polis ve ambulans aranmasına rağmen 30 saat kaldırılmadığını ifade etti.

Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden Valnir da Silva isimli bir vatandaşa ait olduğu öğrenilen ceset halı saha ve arabaların ortasında saatlerce bekletildi. Çekilen bu fotoğrafta bir yanda ceset dururken bir yanda hayatın normal akışında devam etmesi şaşkınlığa neden oldu.

GÜNDE 1188 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Nüfusu 210 milyonu aşan Güney Amerika ülkesi Brezilya'da dün 1188 kişi hayatını kaybetmiş ve bu, bir günde kaydedilen en yüksek rakam olarak kayıtlara geçmişti.

Virüsü "küçük bir grip" olarak niteleyen Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, sosyal izolasyon gibi önlemleri almadığı ve gösteri düzenleyen destekçileriyle bir araya gelerek salgınla mücadeleyi önemsemediği için eleştirilerin odağı olmuştu.

Ülkede salgının başlangıcından bu yana 20 bin 47 kişinin hayatına mal olan Kovid-19, bugüne kadar 310 bin 87 kişide görüldü.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler