Size minnettarız…

Ben 43 yaşındayım. Tam çeyrek asırdır gazetecilik yapıyorum. Böyle bir heyecan yaşamadım. Kalp atışlarımızı hızlandıran olay hafta sonu yaşandı. Bizleri heyecanlandıran, özlerini unutmayan, yoğun çalışma temposu içerisinde Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetinin en güçlü isimlerinden Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun’a Bozkır’ı tanıtan, geleceğimiz için yeni hizmet sözleri almamıza vesile olan ve elini cebine atarak alnının akıyla kazandığı birikimlerinden Selçuk Üniversitesi Bozkır Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin modern koşullarda barınacağı bir yurt yaptırma sözü veren muhterem hocam Prof. Dr. Mustafa Öz’e sesleniyorum. Size minnettarız…

Cumartesi günü Konya Basın Birliği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Konrad-Adenaur Vakfı’nın Konya’da 4 yıldızlı Balıkçılar Otel’de düzenlediği “40. Medya Meslek İçi Eğitim Semineri”ni izlerken cep telefonum çaldı. Bozkır’dan beni arayan bir sevgili dostum, can kardeşim, “Ağabey, Bozkır’da bir hareketlilik var. Bilgin var mı?” diye sordu. Ben de, “Hayır. Konya’da Sanayi ve Ticaret Bakanımız Ali Coşkun bey var. Ama proğramında Bozkır yok. Sakın o gelmiş olmasın” dedim. Birkaç dakika sonra bu yiğit Bozkırlı, “Ağabey, Ali Coşkun bey burada” deyip telefonunu kapadı. Bendeniz, Bozkır’ın çocukları Kovanlıklı Kemal Soylu ve Bekeleli Şenol Demirbaş ile geziyi izleyememenin acısıyla kıvranmaya başladık. Sonrasında, iğneyle kuyu kazarak, teknolojinin geldiği hızla yaşananları, gülen yüzleri, Bozkır adına açıklanan müjdeleri sizlerin ilgisiyle büyüyen BozkirinSesi.Com aracılığıyla dünyaya duyurduk. Eksiklerimiz mutlaka vardır. Ama bu haliyle bile tanıtım devrimi yaptığımıza inanıyorum.

Bakın sizin yapamadıklarınızı, bu toprağı yürekten seven sevgili büyüğümüz nasıl yaptı? Bozkır’ın “aksakal” isimlerinden Prof. Dr. Mustafa Öz, yeğeni son yerel seçimlerin MHP’den Belediye Başkan adayı Mustafa Uyar’ı kıramayarak, aile dostu Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun’u güzeller güzeli ilçemize getirtiverdi. Bu geziye Konya Valisi Osman Aydın, Emniyet Müdürü M. Salih Tuzcu, Sanayi ve Ticaret Bakanı bürokratları, Konya’nın en saygın iş adamlarından Rahim Özkaymak, Ankara Keçiören Hastanesi sahibi Dr. Ramazan Aydın ve (geziye katılamadığım için isimlerini tam olarak bilmiyorum) onlarca yakın dostu Bozkır’ı tanıdı. Sayın Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Kaymakam Ünal Kılıçarslan ve diğer yetkililerin verdiği brifinglerle sorunları saptadı. Sorunların çözülmesi için ilgililere talimat verdi. Hatta öğrenci yurdumuzun yapılması sözünü veren Prof. Dr. Mustafa Öz ağabeyimizin elini öperek, devletin her zaman milletine hizmet üreten vatandaşlarının yanında olduğunu kayıtlara geçirtti.

Amerika’da yaşayan Prof. Dr. Mehmet Öz gibi bir dahi evlat yetiştiren sevgili hocam Prof. Dr. Mustafa Öz’e, Sanayi Ticaret Bakanımız Ali Coşkun’a, bakanımızı Bozkır gezisinde yalnız bırakmayan tüm konuklarına yürekten teşekkür ederim. Bozkır’ı yönetenlerin yapamadığı folklorumuzu en yüksek seviyede tanıttığınız içinde sizlere binlerce kez şükranlarımı sunarım.

Bu geziye emek veren herkesi kutlarım. Ancak, Cuma gecesi saat 23.30’da netleşen Sanayi ve Ticaret Bakanımız Ali Coşkun’un sürpriz gezisine medyayı çağırmayan, Konya’da çalışan 22 Bozkırlı gazeteciden birine bile haber vermeyen, yaşanan güzellikleri ülke genelinde duyurtmayan (!) yönetim zihniyetini kınıyorum. Coğrafyamın en güzel ilçelerinden Bozkır’da yaşayanlar şunu unutmasın. Gezide gelişen bazı sürpriz figürleri de Bozkır’ın menfaati adına yazmıyoruz… Bu satırların yazarı “Doğruya hısım, yanlışa hasım”dır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum