Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

SİYAH BEYAZ MI, YEŞİL BEYAZ MI?

Sırada Beşiktaş var. İddiaya göre; Torku Konyaspor yönetimi ve taraftarı hakem hataları nedeniyle sesini yükseltti, sert açıklamalar yaptı ve hem Bursaspor hem de Antalyaspor maçlarında güya hakemler Konyaspor’u kayırdı.

Ben katılmıyorum buna ve Galatasaray maçından sonra Mesut Bakkal’a da söyledim. Çünkü bu takım istediğinde küçük büyük takım demeden iyi oynamayı ve kazanmayı becerebilecek kadar iyi bir takım. Hakeme de ihtiyacı yok. 

Neyse ki, büyük takımlara karşı Konyaspor daha da iyi oynuyor. Rakip açık oynadığı için Hleb ve kanat oyuncuları rahat ediyor ve daha fazla pozisyona giriyor.

Defans konusunda ise tereddütlerim var. Selim – Vukoviç ikilisi Antalya maçında fazla sırıtmadı. Fakat baskılı oynayan bir takım karşısında ikisinin de zorlanacağı aşikar. Erdinç varken Selim rahat oynuyor ve risk alabiliyordu. Vukoviç ise Selim’i Erdinç gibi oynamaya zorluyor. Yine neyse ki, Beşiktaş gol yollarında sorun yaşıyor.

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi’ne gidebilmek için Konya maçında motivasyon sorunu yaşamayacaktır. Çok sakatları var. Mustafa Pektemek, Holosko, Gökhan Töre, Fernandes, Ersan Gülüm, Necip Uysal, Thomas Sivok ve Ömer Şişmanoğlu maçta forma giyemeyecek.

Biliç’in eli çok güçlü değil. Fakat maalesef futbolu çoğu zaman oyuncular değil formalar oynuyor. Yoksa kötü Beşiktaş, üçüncü sırada olur muydu?

Mesut Bakkal ise kendine ve takımına güveniyor. Bu kez formanın değil, iyi oynayanın yani kendilerinin kazanacağını belirtiyor. Dediği gibi Konyaspor ligde kalmayı gerçekten hak etti. Bu maç olmazsa sonraki haftalarda alacağı sonuçlarla Süper Lig’de kalacaktır.

Bakalım, Siyah Beyaz mı, Yeşil Beyaz mı kazanacak? İyi oynayan kazanacak. Hakeme gerek kalmayacak. Yeşil Beyaz Kazanacak. İnşallah.

 

Twitter: @selmansel

Facebook: selman.akyuz

selmansel@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar