Sıra Türkiye’de mi?

Kobani’deki Kürtlerin korunması bahane ederek ülkenin her bir tarafında yapılan yakıp yıkma yağma karşısında ülke insanı şimdilik dişleri sıkıyor ama!    Olaylar bu şekilde devam ederse hiç kimsenin kestiremeyeceği şeyler olabilir.

13-14 yaşındaki çocukları ileri sürerek her tarafı yakıp yıkan gözü dönmüş kalabalıklar kendilerinden olmayan Kürtleri bile vahşice katledebiliyor.

Bu örgüt neden Kobani  üzerinde bu kadar hassasiyetle duruyor sorusuna akli selim herkes İsrail’e uşaklık ettiğini söyler.

Yakın zamanda IŞİD ırakta bir çok Kürt bölgesine saldırırken  sesini çıkarmayanlar   neden  böyle  ayaklandı dersiniz.

Çünkü Kobani’de Kürtler PKK’nın Suriye’deki uzantısıda ondan. Suriyede yaşananlar yüzünden zalim  Esed rejiminin de göz yummasıyla orada  yuvalanan  ve   otonom   bir  bölge oluşturan örgüt bu kazanımı kaybetmek istemiyor.

İşide karşı Kobani’deki yenilgi, PKK’nın yenilgisi sayılacağından bu kadar kızgınlıkla Türkiye coğrafyasının bir çok noktasında ortalığı savaş alanına çevirmek istiyorlar.

’Türkiye, PKK’nın Kobani’deki uzantısına yardım etmeli deniliyor.

Allahtan korkmaz  kuldan utanmaz   be hey   gafiller Türkiye  Cumhuriyetine  karşı 30 yıldan fazla silahlı mücadele veren, 60 bine   yakın  insanın ölmesine  neden olan, binlerce   askerimizin,  polisimizi kalleşçe  ve kahpece    Şehit olmasına  neden olan  ve   bu ülkeye 500 milyar dolara  mal  olan  bir terör örgütü  olduğunuzu  ne çabuk unuttunuz.

Müslüman kılıklı IŞİD terör örgütü yaptıkları ile islama ve Müslümanlara en büyük ihaneti yapmakta olduğunu söylemeye gerek yok sanırım.

Son hadiseler,  terör örgütü PKK’nın bu ülkedeki masum gibi görünen bu ülkenin ekmeğini yiyen  İsrail   uşağı  terör  öğüt’ünün  İşid’ten hiç bir farkı olmadığını biz biliyorduk ama onlar bir kez daha bu topluma hatırlatmış oldu.

Terör  örgütü  ve  onun  destekçileri tarafından  sıkça tekrarlanan Türkiye’nin Işid’e yardım ettiği iddiası..

ABD ve Avrupa menşeli bir takım istihbarat elemanları, Işid’in bizzat Türkiye tarafından kurulduğunu bile söyleyerek  bölge   halkının  kafasını   bulandırabiliyor.

 Batı medyasında Türkiye aleyhine devamlı, düşmanca ve ürkütücü yayınlar yapıldığına dikkate alırsak son yaşanan olayların hangi planın sonucu olduğu, daha bir kolay anlaşılır diye düşünüyorum.

Gerçek şu terör örgütü PKK, Türkiye’ye minnet duygusu besleyen bir kürd halkı istemiyor. İşid’i alt edebilmek için, Amerikan bombardımanlarından medet ummakta Amerika’ya minnet duygularını daha bir pekiştirmekteler.

 Şu iyice  anlaşılmıştır ki onların derdi, ne Kobani, ne Esed rejimi, ne de Işid..

Onların derdi, sadece kendi hedefleri ve planları.

Gelinen bu noktada, güçlenen ve emperyalist dünya için korku kaynağı olmaya başlayan Müslüman halkların birbirini kırması olduğu aşikârdır. 

Yıllardır ırakta  Suriye’de  fitne ateşini  yakıp Allah ismini anarak insanların  boğazının kesilmesi  başta şeytan olmak üzere  onun yandaşlarının  hoşuna gidiyor olmalı.

Tabii ki bu coğrafyada kurdurdukları maşa örgütler sayesinde sıra şimdi Türkiye’de.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.