Sıkıysa sandık…

Siyasal ve ideolojik istismarın, çocuk cesetlerini bile sömürmeye çalışarak toplumu, hızlı bir şekilde kamplaşmalara götürüyor.

14 yaşında çocuk bedenlerinin üzerinden ideolojik siyaset pazarı gezi olaylarında başladı şimdi devam ediyor.

Bu ülkenin fidan gibi çocuklarına maske taktırıp, eline Molotof kokteyli verip, yine bu ülkenin polisin önüne sürenlerde acaba anne baba yüreği var mı?

Bu gösterilen ön saflarında boy gösteren çor çocuk sahibi zatı muhteremler kendi çocuklarını bu ateşin içine attılar mı veya atarlar mı?

Ne oldu şimdi? Kim neyi kazandı?

14 yaşındaki Berkin için sokaklarda dökülenler dün ölen polis memuru Ahmet Küçüktağ'ın katili kim? ve İstanbul Okmeydanı’nda kurşunlanarak öldürülen Burak Can Karamanoğlu'nun katili kim tabi bu yazı yayınlanıncaya kadar yeni ölümler yaşanmaz ise…

Şunun bilinmesini isterim hiç bir gerekçe 14 -21yaşında veya yaşı başı önemli değil hiç bir insanın ölümüne meşru gösterilemez..

“Öldürüldü ama elinde sopa vardı…” diyenler ile “evet öldürüldü ama elinde sapan vardı…” diyenler arasında bir fark var mı sizce... İkisi de genç ölümü ikisi de ölüm değil mi?

Gezi olaylarından bu yana, Türkiye’de konuşulması gereken o kadar çok şey var ki...

Sokaklara çıkıp timsah göz yaşı ile masum bir şekilde ölümleri protesto edenlerin sanki tek merkezden kontrol edildiğini herhangi bir köyde oturan seksen yaşındaki dede bile fark ederken hiç kimseyi kandıramazsınız.

Türkiye ölüm istismarını örneğine o kadar çok şahit oldu ki bu ülke, bugün Berkin’in tabutu arkasına koşanların ile onlara paralel sokaklara dökülenler bu ülke insanı nedense sizin masum düşünceler ile bu eylemleri yapmadığınızı düşünerek size kin ve nefret söylemi ile bakıyor.

Toplumun iğrenç olarak gördüğü bu istismarlar bu ülke insanına hiçbir şey sağlamaz.

Hele hele Çocuk cesedi üzerinden bile yürütülmek istenen istismar hiç sağlamaz…

Eğer demokrasi ise istediğiniz çok beklenmenize gerek yok. Türkiye bir demokrasi şenliği yaşıyor. Ve 30 martta herkes sandıkta hesaplaşmayı bekliyor. Sizde bekleyin Sizde kabullenin.

Hesabınız her kim ile ise sandıkta görün. Kırmayın, dökmeyin yakmayın.

Bir dostumun Face hesabında şu sözleri okudum dün.

Demiş ki dost;

“Kimi 14 yaşında kimi de 21 yaşındaki gencin ölümüne adeta sevinebiliyor...

Kimi sapanı kimi de sopayı savunup diğer kişinin ölümüne meşruiyet kazandırıyor...

Herkes bir şeylerin kaybedildiğinin farkında ama kimse söyleyeceğinden geri kalmıyor...

Rabbim cümlemize feraset ver...”

Amin kardeşim ecmain.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum