"Siber savaş" konferansta tartışılacak

"Siber savaş" konferansta tartışılacak

Defence Turkey dergisi tarafından organize edilen Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı, 27-28 Kasım'da Ankara'da gerçekleştirilecek

ANKARA (AA) - Defence Turkey dergisi tarafından organize edilen "Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı 2017", 27-28 Kasım'da Ankara'da yapılacak.

Savunma Sanayii Müsteşarlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakanlık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve TÜBİTAK'ın destekleriyle düzenlenecek konferansın ana teması "Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi ve Kümelenme" olarak belirlendi.

Bu amaca hitap eden ve temaya uygun panel, ulusal ve uluslararası konuşmacı ve etkinlikleri içerecek şekilde planlanan konferansın, Türkiye için kritik öneme sahip siber güvenlik çalışmalarına katkı sağlaması öngörülüyor.

Konferans öncesinde yapılan çalıştay ve toplantılarla sektörün analiz edilmesi, teknolojik öncelikli alanların belirlenmesi ve konferans çıktılarıyla beraber bu birikimlerin sektöre yönelik alınacak stratejik seviyede kararlarda etkili olması amaçlandı. Çalıştaylar; akademisyenler (teknokent ve üniversiteler), kamu kurumları (i̇htiyaç makamları), özel sektör ve karar çalıştayı olmak üzere 4 farklı oturumda yapıldı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı