Şevket Kazan abi beni çok üzdü

Geçmişte yapılan askeri darbeler ve darbelere neden olanların yargılanmalarına 2012 de başlandı. 28 Şubat Postmodern darbeyi yapanların yargılandığı Ankara 13. Ağır ceza mahkemesinde duruşmalar devam ediyor.

   

    28 Şubat’ta mağdur olanların ve yakınlarının davacı olduğu yüzlerce kişi mahkemeye ifade verdiler. 28 Şubat darbesinin mağduru olan bizlerin, 50 milyonun temsilcisi olarak gördüğümüz yüzlerce kişiden Şevket Kazan 18-02-2015 günü yapılan duruşma da; "Hayatımın en zor kararıdır bu dosya için şikayetçi olmak, ‘Ben şikayetçi değilim" dedi.

    

    Böylece , 28 Şubat’tan ve  28 Şubat darbesini yapanlardan davacı olmadığını ifade etti. Başta Çevik bir ve diğerleriyle selamlaştı, tokalaştı, sohbet etti.  Bir gün önce ki duruşmada da dönemin mağdurlarından olan Meral Akşener kimseden davacı olmadığını ifade etmişti.

   

    O gün duyduklarım, gördüklerim karşısında şaşkına döndüm. Ağızım açık ve hayretler içerisinde şaşa kaldım. Başım döndü, gözüm karardı, nutkum durdu, içim yandı, içim sızladı. Acılı olan yüreğimizde ki yarayı bir kez daha sızlattı ve acıttı.

  

   Ne oluyor, bizlerin bilmediği bir şeyler mi var? Benzeri davalarda kimse davacı olmuyor, suçlu olanlar aklanıyor, yapanların yaptığı yanlarına kar kalıyor.

   

    Bu millet ‘ Ne yaptın Şevket Abi?’ demez mi!

   2010 da yapılan referandum ile darbecilerin yasrgılanmasının önünü açan anayasa değişikliğinin mimarı Recep Tayyip Erdoğan ve 77 milyonu yalnız bırakmak değil mi?

  

    2010 referandumu’na, anayasa değişikliğine, Ergenekon, Balyoz, 12 Eylül, 28 Şubat’ın yargılanmasına karşı çıkan, ‘bu davalardan  bir şey çıkmaz’ diyenleri sevindirmedin mi?

   

    O günlerde meclisten atılmak istenen, yuhlanan, onuru ve gururu incinen, Merve Kavakcı  bir kez daha incinmiş, kırılmış olmadı mı? Kavakcı:’Şikayetçi olmama, müdahil olmama gibi bir lüksü olmamalıdır.’ Dedi. Sitem ve  kırgınlığını ifade etti

   

     O yıllarda mağdur olanların temsilcisi ve Ülke nin Başbakan’ı Rahmet li Necmettin Erbakan Hoca ‘nın kemiklerini sızlatmadınız mı?

   

    O yıllar da, Merve Kavakcı meclise başı örtülü girdiğinde, dönemin Antalya milletvekili Nesrin Ünal başını açmadan girmiş olsaydı, Merve Kavakcı’ya yapılanlar yaşanmayacaktı. Başörtüsü sorunu o gün sorun olmaktan çıkmış olacak, 28 Şubat diye bir şey yaşanmayacaktı.

     Bir gün sonra Konya Toptancılar Çarşısında 3 esnaf arkadaşa uğradım. Şahsımın siyasetin  içerisinde ve seçilmiş olarak hizmet ettiğimi bildikleri için her vardığımda hal, hatırdan  sonra siyaset konuşmaya başlarlar.

     Soyadı …Toksöz olan arkadaşım Şevket Kazan ‘ın davacı olmamasını eleştirmeye başladı:

‘’Nasıl davacı olmazsın, vazgeçersin bire adam? Bu millet ve ben o yıllarda Milli görüşe oy verdik. Hakkımı helal etmiyorum, kendisinden davacıyım. Bu millet 28 Şubat’ta yapılanları unutmadı. Kendisi nasıl unutur ve onları affeder, davacı olmaz, yazıklar olsun!’dedi.

   

     Ben bu konuda hiçbir şey söylemeden içimden;’Allah Allah! Bu adam benim içimimi okuyor? Dün söylediklerimi kimden  duydu acaba!’ dedim.

   

     Soyadı …SOYLU olan ağabeyimizin işyerine uğradım. Hal,  hatır sorduktan sonra kendisi başlatı siyasetten anlatmaya. Şevket Kazan bey in davacı olmaması konusunu açtı. Açtı ağzını, yumdu gözünü, durdurmak ne mümkün. Yaptığı eleştiri ve söylediği cümleler bir önceki arkadaşımın söylediği cümlelerin tıpa tıp aynısı olunca ben şaşa kaldım.

 

     Twitter'da "Şevket Kazan" etiketi gündeme otururken bu etiketin altında bir çok eleştiri geldi.. İşte o eleştirilerden bazıları:

*Kamile Küçüker: Şevket Kazan o dönem kendilerine oy verenlerin hakkını sonuna kadar savunmalıydı. Oysa Erdoğan mücadeleyi seçmişti.

*Özcan………: Millet affetmeden siz nasıl affedersiniz? Biz sizden şikayetçiyiz sayın Kazan!

*Ahmet Güçlü:28 Şubat mağduru sadece senin şahsınmıydı ki! Sen davacı olmadın. Vekili olduğun asillerin kararı hiç mi önemli değil? Yazık!!! Şevket Kazan

*Hüdayi Taşkın :Şevket bey! KAZAN sanız da kazanmasanız da davayı yarı yolda bırakmamalıydınız. Bunu hiç yakıştıramadım.

*Hüzeyfe Kocaman : Milli görüş davasını sahiplenip, 28 Şubat Mahkemelerinde yarım bırakan isimdir Şevket Kazan.

*Ali Atalay…: Şevket Kazan! Senden ve senin şikayetci olmadıklarından da şikayetciyiz.

*Osman Nar….:Başörtülü kızları tekmeleyenlerden, Erbakan’a zulmedenlerden, Balans ayarı çekenlerden Şikayetciyim. Varsın Kazan şikayetci olmazsa olmasın.

*VOYVODA….:Şeveket Kazan varsın şikayetçi olamsın! Ben şikayetçiyim,  benim bacım şikayetçi. Ama dünya da ama ahirette 28 Şubatçılar elbet hesap verecekler!

*Kamile Küçüker…:Şevket Kazan 28 Şubatcılardan şikayetçi olmuyor. Erdoğan yıllardır darbecilere kök söktürüyor.Gel de Erdoğan’ı sevme….!

*Münir Arıkan…:28 Şubat kararlarını AİHM’ne şikayet eden Erbakan Hoca’nın kemikleri sızlamıştır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.