Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Serinin sonu Ankara

Son beş maçında mağlubiyet yüzü görmeyen Konyaspor, Ankara’da havlu attı. Bunun böyle olacağı aslında belliydi. Konyaspor’un puana ihtiyacı olan takımlara karşı oynadığı futbola bakarsak bu maçtan da puan beklemek son derece doğaldı.

Nitekim diğer takımlara nazaran düşme potasında daha rahat olan Ankargücü’nden bir puan almak içten bile değildi. Ancak futbolcuların rehaveti ve Aykut Kocaman’ın yanlış hesabı Konyaspor’u ligin çok güzel bir yerde bitirmesini engelleyecek bir sonuç alınmasına neden oldu. Bu maçın en bahtsız kadersiz adamı haftalardır olduğu gibi yine Erhan Albayrak’dı. Yıl boyunca önünde kademe bilmeyen kademe oyuncuları ile oynayan Erhan bu kez de bebenin gazabına uğradı.

Aykut Kocaman daha öncede futbolcuların yerleri ile oynamıştı. Ancak Bebbe’ye sol kanat oynatmak iki gol yemeye razı olmak gibi bir şeydi. Forvette bile zor sabrettiğimiz Kamerunlu futbolcu ve orta sahada çok şeyler beklediğimiz Kais maçın en kötüleri arasındaydı.

Sahada futbol yoktu. Konyaspor iyi pas yaptı ama forvete top taşıyamadı Okan Yılmaz gittikçe gerilmemeye devam ediyor. Ankaragücü’ de kötü idi. Ama yaklaşık 10 bin taraftarının çılgınca desteklediği ev sahibi takım sonuca kolay gitti. Samsun maçından önce bu takımın UEFA’ya gitmesini istemiyorum demiştim. Kimsede bunu hissedememişti. Aldanmış galibiyet herkese boş bir umut aşıladı.

Rakiplerin puan kaybettiği haftada alınan bu mağlubiyet Konyaspor’un sahada orta sıra takımı olabileceğini ispatlar nitelikteydi. 3-0’ın baş sorumlusu Aykut Kocaman’dır Oyuna sonradan aldığı genç Volkan’ın bitmiş bir görüntü sergilemesinin de sorumlusu Aykut Kocaman’dır. Ama sonuçta Konyaspor bu yıl iyi işler yaptı bundan sonrada gelecek yıllarda da yapmaya devam edecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar