Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Serhat’tan Denizlispor’a hediye

Konyaspor, Denizli deplasmanına puan için gitti. Maç başlar başlamaz Denizli’nin özellikle sol kanattan Bangoura’nın ortalarıyla bunaltması Konyaspor’un aslında tecrübesiz Denizli karşısında çok da rahat olmayacağını gösterdi. Çünkü özellikle Türkiye’de futbolcular zor zamanlarda genç ya da tecrübeli fark etmeden canını dişine takarak oynuyor. Denizli’nin yabancıları ilk yarı “tecrübe” abidesi Konyaspor’un defansını hataya zorladı. Ankaragücü ve Beşiktaş maçlarında iyi olan, hatasız oynadı denilen kim varsa bireysel hatalarla başı dertteydi. Onlardan biri Kratochvil diğeri de Jefferson’du. Ev sahibi takımın ilk golünde ikisi de zamanlama hatası yaptı.

Sonrasında Konyaspor toparlandı. Ama maçı bitiren belki de 45. dakikada Serhat Akın’ın kırmızı kart görmesi oldu. Rakibine topsuz alanda dirsek vuran Serhat Akın ateş hattından kurtulmak isteyen Konyaspor için hiçbir şey yapamayacağının sinyalini  verdi belki de. İki hafta hazır değildi. İki hafta varlığı ve yokluğu belli değildi. Tam performans beklenen maçlar önce en az iki maç ceza alacak bir hareket yaptı. Takımı kurtarsın diye sadece yarım sezon için 500 bin TL garanti para alan bir futbolcunun bu tür hareketleri nasıl yapabildiğini aklım almıyor. Halbuki taraftar nasıl da ısınmıştı Serhat’a…

Konyaspor’un Denizli’de istediği puanı alamamasının önemli bir nedeni  de hakem Bünyamin Gezer’in Berberoviç’i kırmızı kartla oyundan atmaması oldu. Önce kart isteyen ardından da kart gördüğü için hakemi alkışlayan Berberoviç’i Bünyamin Gezer görmedi. Yan hakemler ise tam bir eyyam içerisindeydi. Konyaspor’un penaltı itirazlarında bulunduğu ilk yarının son dakikasındaki pozisyon ise elle oynama gibiydi ama izlemek gerek.

Giray Bulak’ın maça Da Silva ile başlayıp takımı adeta eksik çıkarması, oyuncu değişikliklerinde Ömer’i gol bölgesine alması, Poljac’ı çıkarması, Erhan’ı ısrarla almaması eski hastalıkların tekrar baş göstermesi gibiydi.

Her şeye rağmen Konyaspor yarısını 10 kişi oynadığı denizli maçında gösterdiği mücadele ve gol bulma hırsıyla bir puanı hak eden taraftı.

Olmadı. Olmayabilir. Antalyaspor maçında olur.

Önceki ve Sonraki Yazılar