Selçukya’dan Vali Toprak’a ziyaret

Selçukya’dan Vali Toprak’a ziyaret

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda, güven tazeleyen Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkanı Fatma Şeref Polat, ilk ziyaretini Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’a yaptı.

Selçukya Kültür Sanat Derneği adına, Başkan Polat ve dernek gönüllüsü Bilal Ukdem’i kabul eden Vali Toprak sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını önemsediklerini, Konya’nın bu alanda başarılı ve aktif bir şehir olduğunu söyledi. Görüşmede, Selçukya Kültür Sanat Derneği ve faaliyetleri hakkında bilgi sunan Polat “ Derneğimiz, Konya’nın Selçuklu Başkenti olmasından mülhem, Selçuklu Yurdu anlamında türetilmiş “Selçukya” ismi ile başta şehrimiz olmak üzere Selçuklu Kültürünün hakim olduğu tüm coğrafyaları ifade eden bir zemine ve bu alandaki kültürel çalışmalara katkı sağlamak amacı ile 2012 yılında kuruldu. Son iki yıldır ise gönüllü arkadaşlarımızın katkı ve destekleri ile faaliyetlerine hız verdi. Sürekli hale getirdiğimiz haftalık şiir akşamları ve söyleşi programlarımız aralıksız devam ettiği gibi kültürel gezilerle tarihi ve turistik değerlerimiz fotoğraflayıp, yazılar kaleme alarak tanıtımına katkı sağlıyoruz. Davet edildiğimiz şehir ve ilçelerde de imza günü ve şiir dinletisi etkinlikleri planlıyoruz ”dedi.  Şiir Gecesi etkinliği ile yakından ilgilenen Vali Cüneyit Orhan Toprak, Başkan Polat’ın daveti üzerine, Selçukya Şair ve Ozanlarını dinlemekten memnuniyet duyacağını söyledi. Ziyaret hediye takdimi ve hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

selcukya’dan-vali-toprak’a--(1).jpg


HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.