SELÇUKLU ÇALIŞIYOR-2

Selçuklu'da sosyal belediyecilik adına yüzlerce proje üretildi ve hayata geçirildi.

25-04-2014 Cuma günü, Sancak Mahallesi'nde yapımı tamamlanan, Selçuki Hatun Mahalle Konağı'nın açılışına katıldık.

   ''Selçuklu aile yaşam merkezleriyle güzel.'' Mahallelerde sosyal yaşam renkleniyor.                             

   Sakarya Mahalle Konağı, Gevher Hatun Mahelle Konağı, Selçuki Hatun Mahalle Konağı, Gazalya Hatun Mahalle Konağı, Aydınlıkevler Aile Yaşam Merkezi, Mehmet Akif Mahalle Konağı ve Özalkent Düğün Salonu bunlardan bir kısmı. 7 mahallemizde 7 mahalle konağı.

 

   Selçuklu'da, kadınlara pozitif ayrımcılığı ifade eden Akşemsettin Hanımlar Lokali bayanlarımızın hizmetine girmiştir.

   Emekli Konaklarımız Selçuklu'nun sosyal ve kültürel gelişmelerinde önemli işlevi yerine getirmektedir.Özalan, Akıncılar, Sakarya, Şeyh Şamil, Sancak, Dumlupınar, Aydınlıkevler Emekliler Konağını sayabiliriz. 7 bölgede 7 emekliler konağı yapıldı.

   26 mahallede her biri 25 m2 alana sahip Muhtar ofislerinde vatandaşlar daha modern ve derli toplu mekanlarda işlemlerini yürütürken muhtarlarımızda daha rahat çalışma ortamına kavuştu.

   Selçuklu Belediyesi Sağlık alanında da şehre değer katmaya devam ediyor. Bu amaçla 7 Aile Sağlığı Merkezi hemşerilerimizin hizmetine sunulmuştur.

   Umut Evi, hasta ve yakınları için umut oluyor. 2000 m2 alana sahip 45m2 lik 32 odadan oluşan tesis, Konya dışından gelen kanserli hasta ve yakınları için ücretsiz hizmet vermektedir.

   SEDEP Türkiye'ye örnek bir projedir. Sorumluluk, Yardımseverlik, Adalet, Dostluk, Sabır, Doğruluk, Saygı konularının ele alındığı bir projedir.

    Toplamda  125 okulda 83.500 öğrenci, ve veli, 4.155 öğretmene 2.155.000 adet yayın dağıtılmıştır. Ben de bu projeye, çocuklarımın eğitimi ile ilgli bir anımızı göndererek katkıda bulunmuştum.

   6 okula 6 spor salonu. 645 akıllı tahta, 15 kütüphane, 150 bin kitap ile eğitime destek verilmiştir.

   11 spor salonu, 27 suni çim saha, Dumlupınar Spor Kompleksi, Sancak ve Yazır yüzme havuzu, Tenis Kortu, Selçuklu Belediyespor Kulübü, 3500 lisanslı sporcuya destek spora yapılan hizmetleri göstermektedir.

   '' AŞKIN KANATLARI'',''Selçuklu Kelebekler Vadisiyle Güzel.''385.000 m2 alan üzerine kurulan Kelebekler Vadisi Türkiye'de ilk, Dünya'nın en büyük projesidir.275 bin m2 yeşil alan, 105 bin m2 sert alan ve 10 bin m2 havuz alanı yer alıyor.

   Selçuklu Kanyon Parkı farklı bir konsepte sahip bir projedir. Yazır Mahallesi'nde 122,500 m2 alan üzerine yapılan Kanyon Parkı'nda su havuzları, spor alanları, restoran, piknik alanları, oyun grupları bulunmaktadır.

   Sadece Selçuklu Belediyesi değil, Büyükşehir, Karatay, Meram  Belediyesi ve diğer belediyelerimizde çalışıyorlar. İş, aş, hizmet üretiyor ve eser kazandırıyorlar.

   ''BUNUN ADI AŞK'', ''5 YILDA KAZANAN SELÇUKLU OLDU''.

   Selçuklu'yu ve yapılan hizmetleri anlatmaya, ''SELÇUKLU ÇALIŞIYOR-3'' ile devam edeceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.