SELÇUKLU ÇALIŞIYOR-1

Bunun adı aşk, 5 yılda kazanan selçuklu oldu.

   Belediye Başkanı, 45 Meclis Üyesi ve 432 personeli ile SELÇUKLU ÇALIŞIYOR.

   2009 seçimlerinde %64,2 oy ile seçilen Sayın Uğur İbrahim Altay bey, 30 mart yerel seçimlerinde 67,2 ile önümüzdeki 5 yıl için yeniden belediye başkanı seçildi.3 puanlık oy artışı, Selçuklu Halkının  belediye başkanlarından  ve  hizmetlerinden memnun olduğunu göstermektedir.

   30 mart günü  seçim sath-ı mahallinden çıkan selçuklu, 1 nisan günü hizmet sath-ı mahalline girdi. 

   Selçuklu Belediye Meclis'i iki toplantı yaptı. İlk toplantısında komisyon ve birlik üyeleri seçildi, görev dağılımı yapıldı. 2. toplantısında 2013 plan ve bütçesi onaylandı.

    9 Nisan günü Selçuklu Belediyesi'nin, Yazır Mahallesi'nde yaptıracağı Otizm ve Down sendromlu yaşam merkezi'nin temeli, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın katılımı ile atıldı.

   Türkiye'de ilk defa uygulanacak ve model oluşturacak bu merkez, 21.000 m2 yaşam alanı ve 7500 m2 kapalı alana sahip olacak.

   16 Nisan günü, Selçuklu Belediye'sinin Mehmet Akif  Mahallesi'nde yaptıracağı Hanımlar Konağının temeli atıldı.

   Selçuklu Belediyesi tarafından Sancak Mahallesi'nde yapımı tamamlanan, Selçuki Hatun Mahalle Konağı'nın açılışı 24 Nisan 2014 günü yapılacak.

   Sırada temeli atılacak, açılışı yapılacak onlarca tesis bulunmaktadır. Bunlar da göstermektedir ki, Selçuklu her hafta bir tesis kazanacak.

   Güleryüzlü, güvenilir ve gayretli belediyecilik anlayışı ile SELÇUKLU değer kazandı.

   Selçuklu 5-10 yıl öncesine göre hem ekonomik, hem sosyal hemde hizmet kalitesi olarak önemli bir gelişme gösterdi.

   Selçuklu'da son 5 yılda yapılan  hizmetleri anlatmaya bize ayırılan bu köşe yazısı  yetmeyeceği gibi, gazetemizin tüm sayfaları bu konuya  ayırılsa yine yetmez.  

   Allah nasip ederse, önümüzde ki 5 yılda yapılacak hizmetler, kazandırılacak eserlerde çok ve  bereketli olur inşallah.

   Sadece Selçuklu Belediyesi değil, Büyükşehir, Karatay, Meram  Belediyesi ve diğer belediyelerimizde çalışıyorlar. İş, aş, hizmet üretiyor ve eser kazandırıyorlar.

   Selçuklu her geçen gün gelişti ve bu gelişme nüfusa yansıdı. 2009'da 487.000 olan nüfusumuz  565.000 e ulaştı. 

   Geçtiğimiz dönemde Selçuklu'da, Türkiye'nin en modern belediye hizmet binası hizmete girdi.

   Selçuklu mimarisi izleri taşıyan modern hizmet binası 75.430 m2 yeşil alan üzerine 16.424 m2 kullanım alanıyla Selçuklu Belediyesi Yeni Hizmet Binası Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açılışı yapılıp hizmete sunulmuştur.

   Selçuklu Kongre Merkezi' ne kavuşuyor. SKM, İstanbul Yolu üzerinde görkemli yapısıyla gözleri kamaştıracak bir merkez olacak.33 bin m2 alan üzerine kurulmuş olup toplam 18 adet salon yer almaktadır.Aynı anda 5 bin kişilik kapasiteye sahip olacak.

   Sonraki yazımızda ''SELÇUKLU ÇALIŞIYOR-2'' ile devam edeceğiz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.