Selçuk Üniversitesi Rektörümüz Mustafa Şahin dedi..

742. Şeb-i aruz ve Rektörlük seçimi nedeni ile 17 Aralığı Konya yoğun bir gündemle yaşadı.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nunda katıldığı 742. Şeb-i aruz törenlerini dünya izledi. 2015 yılında Avrupa futbol şampiyonası maçlarının şehrimizde oynanması ile kendini çok güzel tanıtma fırsatı bulan Konya bu kez Şebi aruzda Türkiye’nin gündeminde olması oldukça sevindirici.

  Güzel Ülkemizin bir tarafı terör belası ile  boğuşurken Konya’mızın birlik beraberlik timsali organizelere imza atan bir şehir olması ve bizlerin bu şehirde yaşaması oldukça sevindirici bir durum diye düşünüyorum..

….

Öte yandan Selçuk Üniversitesi Rektörlük seçimi Konya, hassaten Seydişehir için hayati önem arz ediyordu.

Rektörlük seçiminden önce çok şeyler konuşuldu, yazıldı,  ne var ki Ak partiyi iktidar yapan ve on üç yıldır ak partiyi iktidardan uzaklaşmak isteyen güçler tarafından Ak partiye karşı oynanan oyunları hepimiz çok iyi biliriz.

 Aziz milletmiz onlara inat her seçimde bu oyunlara itibar etmeyerek, ezici bir çoğunlukla onlara sandıkta en güzel cevabı verdi.

 Ama gel görki bu oyunları gören sevgili dostlarımız şimdilerde bu oyunları çok begenmeli kendi içinde oynamayı yeğlemeye başladı.

Rektörlük seçimlerinin bir ay önce konuşulanları yazılanları bir hatırlayın.  Neymiş Mustafa Şahine YÖK aday olma demişmiş, Yok başbakan şunu detekliyormuş,   yok Konya bunu destekliyormuş gibi söylemler ve yazılar Konyada yerel olarak yayınlanan hemen her gazetenin köşelerini süsledi.

 Tabi ateş olmayan yerden duman tütmez diye bir tabir vardır.  Hiç kimse bir başkasının demokratik hakkına müdahale etmesi söz konusu bile değildir her Türk vatandaşı hakkı olan her kuruma her merci’e aday olur kararını seçmenler verir buna son derece saygılıyız.

Ama dışarıdan bir seçime yapılan müdahale bizim gibi Ak parti düşüncesini savunan kişilerin destekleyeceği bir durum değildir.

13 yıllık iktidarı döneminde bu durumu defaaten yaşayan Ak parti bu durumu başkalarından daha   iyi bilip başkalarından  daha  dikkatli davranması  gereken   bir  durum  olduğunu   gören insanların partisidir.  

Şu yaşıma kadar gördüm ki toplum kendi uhdesinde bulundurduğu durumlara dışarıdan müdahaleye asla pirim vermiyor her zaman ters teptiğini bir kez daha gördük. Birilerinin çok istemesi ile bu işler olmuyor önemli olan seçmenin ne istediği.

Selçuk üniversitesi Rektörlük seçimleri de böyle mülahazaların fazlası ile konuşulduğu bir ortamda yapıldı.

Hemşerimiz Prof Dr. Mustafa Şahin’in Selçuk üniversitesi rektörlüğü  seçimleri ezici çoğunlukta   oy  alarak en  yakın rakiplerini üçe katladı.. 

Umarız bu saatten sonra bu oyunları oynamak isteyen kişiler bu camiayı daha fazla yormadan gerekli dersleri çıkararak bu işleri akışına bırakır diye umuyoruz. 

Bu sonuçlardan sonra Beklentimiz;  Selçuk üniversitesi asistanları tarafından çok büyük bir oy farkı ile rektör olarak görülen Prof Dr. Mustafa Şahin’i Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne atanması… 

Prof. Dr. Mustafa Şahin Hocamızı tebrik ediyorum bu Sonuçların, Konya’mıza Selçuk Üniversitemize Seydişehir’imize  hayırlar getirmesini diliyorum…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum