Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Şekerspor ve Konyaspor

Şekerspor ve Konyaspor’un gençleri


Hikmet Karaman’ın bahaneleri:

- Saat 13.00’de maç mı oynanır. Yoldan geldik, sabah kahvaltı yaptık, sahaya çıktık.

- Yedek oyuncularla sahaya çıktık. Basit hatalar yaptık. Kupayı zaten önemsemiyorduk. Sivasspor’u da öylesine yenmiştik.

 

Mehmet Altıparmak’ın doğruları:

- Bizim amacımız kurumumuzu, takımımızı ve oyuncularımızı tanıtmak. Az süre alan oyuncularımızı oynattık. Çok iyi mücadele edip galibiyet üzerine yaptığımız planları gerçekleştirdiler. Kupada geçen yıl yaptıklarımızın üzerine koymak istiyoruz.

 

 

Türkiye, Şekerspor gerçeğini her geçen gün daha yakından görüyor. Altıparmak geçen yıl yaptığı hataya bu yıl düşmedi. Eğer ligde oynadığı kadroyu sahaya sürseydi hem kupada hem de ligde kaybedecekti. Doğru hamle ile 18 yaşındaki o harika çocukları sahaya sürdü. Maçı da bu sayede kazandı. Bunun en güzel örneği oyuna sonradan giren tecrübeli Murat Dilek’in o gençlerin performansının yanından bile geçememesidir.   

 

Manisaspor maçındaki 3 puanın hiçbir anlamı yok. Ama o gençlerin Isaac Promise, Kalabane, Kahe, Yiğit Gökoğlan gibi kaliteli oyunculardan oluşan Manisa kadrosu karşısında futbol ve mücadele anlamında yaptıklarını izlemek çok büyük bir zevk. Bu gençlerden en az 5’i önümüzdeki yıllarda Süper Lig’de oynayabilecek kapasitede. Alt yapı sorumlusu Mehmet Loraslı genç takımlarda oynamaya hazır gençler olduğunu söylüyor.

 

Umarım Mehmet Altıparmak sözünü tutar ve bu parlak gençlere ligde de hak ettikleri formayı verir.

 

Manisaspor’u geçen hafta sonu da Konyaspor yenmişti. Manisa o maçta daha iyiydi. Ama Konyaspor çok iyi mücadele edip iyi savunma yapmıştı. Herkese bayram yaşatan yine 18 yaşında bir genç oldu. Ali Dere o golü atarak, Şekersporlu gençlerin Altıparmak’a verdiği mesajın aynısını Ziya Doğan’a verdi.

 

İşte o mesaj: “Hocam korkma. Sen ne kadar güvenmesen de senin istediğin derecede soğukkanlı olabilirim. 3 kişinin arasından kaleye vuracak cesaretim var. Beni 89. dakikada değil 70’lerde oyuna alırsan birkaç maç sonra o bölgede oyuncu aramana gerek kalmaz”.

 

Yine umarım Ziya Doğan da bu mesajı almıştır. Yazık bu ülkenin, bu şehrin gençlerine. Yöneticilerin, teknik direktörlerin korkularının ve ön yargılarının gölgesinde yok olup gidiyorlar.

 

Konyaspor sezon başında Şekerspor’dan İshak’ı istedi. Bazı sorunlar nedeniyle transfer gerçekleşmedi. Konyaspor’daki rotasyonu görünce “iyi ki gitmemiş” diyordum. Ancak gençleri zaman kazanmak için oyuna alan Ziya Doğan değil kim olursa olsun, Şeker – Manisa maçında dinamo gibi çalışan İshak’ı izleyince kesinlikle hayıflanırdı.

Önceki ve Sonraki Yazılar