Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Şeker’in transferle imtihanı

Konya Şekerspor ilk devrenin son maçını deplasmanda Türk Telekom ile oynadı. Sezona kötü başlayan yeşil-beyazlılar, adeta ilk yarıda kaybettiği puanların pişmanlığı bir kez daha yaşadı.  Bu ligde bir çok takımı geride bırakıp play-off’a kalabilecek kapasitede olduğunu gösteren Şekerspor, Telekom gibi güçlü bir rakip karşısında da galibiyete yakın olan taraftı. Yeşil-beyazlılar, kalesinde pozisyon vermedi ancak karamboller nedeniyle tehlike yaşadı. Bu pozisyonlarda genç kaleci Gürsel yine takımını kurtaran isimlerden oldu. Konya Şekerspor’un devre arası kampında öncelikle doğru transfere daha sonra da iyi çalışmaya ihtiyacı var.

Telekom maçı orta saha ve ileri uçta takımın önemli sorunları olduğunu bir kez daha gösterdi.

Müthiş bir profesyonel olan Serkan Reçber yanında oynayan futbolcuların kendisine maç boyunca yardım etmemesi nedeniyle 60. dakikadan sonra tamamen etkisiz kaldı. Halbuki Şeker’in orta sahada iyi basan, koşan, hırçın bir ön liberosu olsaydı Serkan bu sezon kaybedilen bir çok maça damgasını vurabilirdi. Aynı şekilde kanatlarda da sorun yaşanıyor. Kanatlarda oynayan Cem Baki ve Emre Köksal, golcüler Faruk ve Can ikilisine top taşımakta zorlanıyor. Oyuna sonradan giren Muhammet Reis ise bu takımda daha fazla süre almalı. Şekerspor devre arasında Konyaspor’dan istediği Ferdi ve Uğur Yanıkdemir’in transferleriyle nokta atışı yapmış olur. Sağ kanatta Cem’in ikinci yarı takıma katkısı hayli düşer. Bu nedenle Uğur ve ileride Can’ın istikrarsız futboluna çözüm olarak Ferdi, Şekerspor’u hayli rahatlatır. Tabi Konyaspor kendisine büyük destek veren Şekerspor’a bu oyuncuları vermeye yanaşırsa…

Konya Şekerspor, Klasman Grubu’ndan rahatlıkla çıkabilecek ve Bank Asya’yı zorlayabilecek favori iki takımdan biri. İsmail Kartal transferi doğru adımlarla yürütürse Şekerspor rahatlıkla Ekstra Play-Off oynar.

Konya Şekerspor, Telekom deplasmanından aldığı bir puanla devreyi kapattı. İkinci yarı Mersin ve Beykoz’un yokluğunda umarız Konya’yı Bank Asya’da temsil edecek futbola ve sonuçlara ulaşır. Şekerspor yönetimi de hem saha içi hem de transfer noktasında son derece hassas davranmalı.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar