Sefa Özdemir: Konya Basını tarafını net bir biçimde ortaya koydu

Sefa Özdemir: Konya Basını tarafını net bir biçimde ortaya koydu

Konya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, Sultan Selim Camisi önünde düzenledikleri basın açıklamasında, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınayarak uluslararası sessizliği eleştirdi.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınamak amacıyla Sultan Selim Camisi'nin önünde bir basın açıklaması düzenledi. Cuma namazının ardından gerçekleşen açıklamada, Gazze'deki saldırıların ve katliamların 42. gününde olduğu vurgulandı.

Sefa Özdemir: Gözü dönmüş İsrail ve destekçileri

Cemiyet Başkanı Sefa Özdemir, İsrail terör örgütünün sivillere yönelik saldırılarını kınayarak, "Gözü dönmüş İsrail ve destekçileri, kundak da ki bebeklerden, çocuklara, hamile kadınlardan yaşlılara varıncaya kadar tüm sivillere saldırılarına devam ederken, uluslararası camianın sessizliğine de üzülerek ve öfkeyle şahit olmaktayız” ifadelerini kullandı.

Konya Basını yayınlarına devam edecek

Ayrıca, saldırıların başladığı ilk günden itibaren gelişmeleri paylaştıklarını belirten Özdemir, "Bizler şehrimizde, ülkemizde ve dünyada çığ gibi büyüyen tepkileri, insani aynı zamanda vicdani bir sorumlulukla an be an önceleyip gündeme taşıya geldik. Elbette bundan sonra da bu anlayışla Konya basını olarak yayınlarımıza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Konya Basını tarafını ortaya koydu

Açıklamada, Gazetecileri temsilen gerçekleştirilen bu eylemin, İsrail'e karşı tepki göstermek ve medya aracılığıyla duyarlılıklarını dile getirmek amacı taşıdığı vurgulandı. Başkan Özdemir, "Tarafını 42 gündür çok net bir biçimde ortaya koyan Konya basını, dün olduğu gibi bugün de sorumluluklarının bilinciyle ve milli duruşuyla mazlumların yanında zalimlerin karşısında olmaya devam edecektir” dedi.

Açıklamada ayrıca, İsrail'e karşı duyulan tepkilerin sürekli olacağı ve özgür Filistin için seslerini yükseltmeye devam edecekleri vurgulandı.

Sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz

Sefa Özdemir, "Her zaman ve şartta, özgür Filistin için, Mescid-i Aksamız için, kırmızı çizgimiz Kudüsümüz için kıyamda durmaya, tepkilerimizi dile getirmeye, sesimizi yükseltmeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" ifadeleriyle açıklamayı tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler