Salgın nedeniyle zor günler yaşayan Konya esnafı tanıtım desteğinden memnun

Salgın nedeniyle zor günler yaşayan Konya esnafı tanıtım desteğinden memnun

Konya Büyükşehir Belediyesinin, Kovid-19 salgınından etkilenen işletmelere reklam panolarıyla tanıtım desteği esnafı memnun etti. Konyalı esnaf Safa Can, "Belediyemize başlattığı bu projeyle esnafımıza destek verdiği için teşekkür ederiz" dedi

Konya Büyükşehir Belediyesinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen işletmelere, bilgilerini reklam panolarında paylaşarak sağladığı tanıtım desteği esnafı memnun etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, gazetecilere yaptığı açıklamada, salgın döneminde belediye olarak, hem vatandaşlara hem de esnaflara yönelik önemli çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Altay, bugüne kadar 138 bin vatandaşa 49 milyon liralık destekte bulunduklarını hatırlatarak, "Özellikle esnafımızın iş yerini kapattığı dönemde iki ay tüm kiracılarımızın kira ücretlerini sıfırladık. Ayrıca iş yeri kapanan esnafımızın iki ay boyunca evinde ücretsiz olarak su kullanmasını sağladık ve tüm esnaflarımızın da iki ay boyunca iş yerlerini sularını ücretsiz hale getirdik." diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman esnafın yanında olduklarının altını çizen Altay, Türkiye'ye örnek olmasını bekledikleri yeni bir uygulama başlattıklarını söyledi.

Altay, Esnaf Odaları Birliği ve Ticaret Odası'na kayıtlı 690 esnafın bilgilerini reklam panolarında paylaştıklarını ifade ederek, "Özellikle gel-al ve telefonla sipariş verilen işletmelere ciddi bir moral desteğinde bulunduk. Onların tanıtımlarına katkı sağladık. Konyalıların da bu kampanyaya destek vereceğini umuyorum. Çünkü bugüne kadar hep birlikte zor dönemde esnafımızın yanında bulunduk. İnşallah 3 bin esnafımızın bilgilerini bu vesileyle reklam panolarında paylaşmış olacağız." dedi.

"Esnafımıza destek olalım"

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı ve Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanı olarak da tüm meslektaşlarına çağrıda bulunan Altay, şunları kaydetti:

"Yerel esnafımızın desteklenmesi adına yürütülen projeleri paylaşalım. Birlikte hareket edelim ve esnafımıza destek olalım. Tüm Konyalılara da bir çağrıda bulunuyorum; Reklam panolarında isimlerini astığımız esnaflardan alışverişlerini yaparlarsa bu dönemi birlikte atlatırız. İnşallah tünelin ucundaki ışık gözüktü. Zor zamanlar artık son günlerini yaşıyor ama şimdi birlik-beraberlik ve kenetlenme zamanı. Konya'nın en iyisini yapacağına inanıyorum."

panooo.jpg

Esnaf uygulamadan memnun

Esnaflardan Safa Can, "Yoğun bir şekilde çalışırken tüm dünyayı saran salgın nedeniyle işlerimiz aksadı. Salgın nedeniyle paket servis olarak hizmet veriyoruz. Elimizden geldiğince paketlerimizi en kısa zamanda götürmeye çalışıyoruz. Konya Büyükşehir Belediyemize başlattığı bu projeyle esnafımıza destek verdiği için teşekkür ederiz. Bizim için uğraşılması bizi çok mutlu etti. Her zaman esnafın yanında olan Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ederiz." dedi.

Büyükşehir Belediyesinin her zaman yanlarında olduğunu dile getiren esnaf Ahmet Arslan ise Başkan Altay'a teşekkür etti.

Esnaf Erdoğan Çatı da salgın nedeniyle işlerinde düşüş olduğunu, bu desteğin kendilerine katkı vereceğini aktardı.

pann.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.