Rusya yine oyuna getirildi

Bölgede 1980 yılından beri büyük bir oyun oynanıyor. O tarihten bugüne kadar yaşanılanların her biri puzzlenin küçük parçaları.

   Bölgemizde yaşanılanların hiç biri tesadüfi değildir. Tüm bunlar Avrupa’da karanlık gizli-mahvel (secret) lerde egemen küresel güç odağını  oluşturanların birlikte yaptıkları planın, birlikte yazdıkları senaryonun film setindeki sahne çekimleridir.

   Bu gizli karanlık kozmik odanın 100 yıldır müdavimleri İngiltere başta olmak üzere aynı çevrelerdir. İNGİLTERE  Yüz yıl önce bu karanlık odakların, üst akılın başkanlığını öncülüğünü tek başına yapıyordu.

  Tarih de, İslam Coğrafyası üzerinde oynan büyük oyunların tek aklı, üst aklı İngilizlerdir.  ABD, Fransa, Almanya, İsrail ve Rusya 1980 den sonra üst akıl kervanına katıldılar.

   Osmanlı’nın Balkanlar’da dahil Avrupa kıtasında fethettiği toprakların genişlemesinden en fazla rahatsızlık duyan ülke İngiltere ve Rusya olmuştur. İngiltere ve Rusya  Osmanlı’nın tüm Avrupa’yı fethetmesi sonucu  Hiristiyan gücünü kaybetmekten ve Osmanlı ile komşu olmaktan korkuyorlardı

* İngilizler, Anadolu ile et ve tırnak olmuş Ortadoğu’yu ana gövdeden ayırdılar. Masa başında  cetvelle DEVLET-KRALLIK lar oluşturdular. Kendileri bunları yaparken Osmanlı ordusu 10 cepheye bölünmüştü. Bu cephelerde Osmanlı direncini kırmak isteyen İngiltere Rusya’ya Kafkas cephesini açtırdı.

 *O yıllarda Anadolu’nun her bölgesi işgal altındaydı. İngilizler Anadolu’da ki planlarını uygularken Rusların Doğu Anadolu’da olmasını istemiyordu. Rusları Anadolu’dan çekilmesi konusunda ikna edememişti.

  Bu sırada İngiliz Aklı; “Osmanlı yıkıldı, artık kuvvetli Rusya’ya gerek yok” kararı aldı.

*Yahudi bir ailenin çocuğu olan Lenin, İngiltere de Marksizm ideolojisiyle yetişmişti. Rus krallığını yıkmak ve Rusya’yı Anadolu’dan çıkarmak için Lenin kullanılacak bir piyondu.

*Lenin'e 1917 Kasım’ında Rus krallığını yıkmak için darbe yaptırıldı.Rus krallığı darbeyi bastırabilmek için Anadolu’da ki askerlerini sınırına çekmek zorunda kaldı.İngiltere’nin istediği de buydu. “İngiliz Aklı” suya sabuna dokunmadan istediğini gerçekleştirdi.

*Lenin, iktidara geldikten iki yıl sonra 2.Dünya Savaşı’ndan çıkmak istedi. Rusya’nın savaştan çıkması İngiltere ve İhtilaf devletlerinin aleyhine ittifak devletlerinin lehine bir durumdu. İngiltere devreye girdi. Lenin’i ikna edemeyince, suikast düzenlediler. Yara alarak kurtulan Lenin ısrarından vazgeçti.

*İkinci Dünya Savaşından sonra, İngiltere ABD’nin tek süper güç olmasını engelleme mücadelesine girdi. Kendisini dinlemeyecek ve durduramayacağı ABD’nin karşısına SSCB’yi çıkardı.

*ABD’nin müttefik ve pazar olarak seçtiği ülkelerde yükselişini engellemek için bu ülkeleri SSCB saflarına çekti. Küba (Fidel Castro), Bulgaristan (Todor Jivkov), Şili (Agusto Pınochet), Suriye (Hafız Esad), Mısır (Albay Cemal Abdulnasır), Tunus (Habib Burgiba), Yugoslavya (Mareşal Tito) SOVYET-SSCB saflarına çekildi. Bu ülkelerin kapıları ABD’ye kapatıldı.

   ABD 1948’de İsrail’in kurulmasından sonra bölgemize yöneldi. Amaç İsrail’i korumak, bölgemizde kendi hakimiyetini kurmaktı. Bu amaçla; İran, Türkiye, Irak ve Suriye üzerinde yoğunlaştı. Bu ülkelerin kesişim bölgelerinde faaliyet göstermek ve bu ülkeleri zayıflatmak için PKK, PYD, PJAK, KYB, KDP’yi kurdular.

ABD, İngiltere, Fransa ve İsrail 1980 öncesi, Türkiye üzerinde etkin-güç olma yarışına girdiler.

*Yine “İngiliz Aklı” devreye girdi. İngilizler SSCB ile işbirliği yaptı, Türkiye üzerinde estirilen sosyalizm rüzgarı ‘solcu-devrimci’ yağışları bıraktı.

   Bunun sonucunda, sağcı-solcu çatışmaları yaşandı. Ülkenin kamplara bölündüğü bu dönemde 5 bin insanımız yaşamını yitirdi. Yüz binlerce insanımız istikballerini kaybettiler.

  Egemen güçler, 1978 yılından sonra, rekabeti sona erdirmek ve İsrail’i rahatlatmak için kendi araların da anlaştılar. Rusya gitti Afganistan’ı işgal etti, İran’da ihtilal oldu. Türkiye’de 1980 darbesini yaptırdılar. İran ile Irak’ı 8 yıl savaştırdılar.   

  Bugün gelinen aşamada yapılmak istenen,  Türkiye- Rusya ilişkilerini bozmak,işbirliğini önlemek. bir taşla beş kuş vurmaktı. Türkiye’nin 2019, 2023 hedefleri ve büyük hayalleri var. Dışarıdakiler bunların içeriğini bizim muhalefetten daha iyi biliyorlar.

-YÖNETMEYİ BİLMEYENLER İTAAT EDERLER.--ARAP ATASÖZÜ

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum