Röveşata

Sayın okuyucular uzun yıllardan beri sizlerle sohbet yapma imkânını bulamamıştım. Ama bugün aşka gelip size üç kişiden üç farklı hatıramı anlatacağım.

1-Gündüz Kılıç (Baba Gündüz)

2-Öztürk Pekin (Spor spikeri)

3-Kazım Atmış (Teknik direktör)

Baba Gündüz: Bir tarihte Brezilya’ da ki futbolu incelemek için Breziya’ya gitmiş. Takımın sahaya çıktığını ve hangi sistemle oynadığını takip etmiş fakat bulamamış. Maç bitince teknik direktörün yanına gitmiş, “Bizim Türkiye’de oynanan sisteme göre siz hangi sistemle oynadınız diye sormuş. Teknik direktör’de bizde sistem yoktur. Ben soyunma odasında futbolcuların isimlerini yazarım. Onlar nerede oynayacaklarını çok iyi bilirler” diye cevap aldığını ifade etti.

Öztürk Pekin: Bir gün Öztürk Pekin maç yorumu yapmak için Konya’ya geldi. Maç bitti ben stadyumdan Zafer’de ki büroya gelinceye kadar ne yazacağımı nasıl bir başlık atacağımı, hepsini kafama yazdım. Telefona sarıldım ve bu söylediklerimin hepsini ayrıntılı olarak gazete merkezine bildirdim. Öztürk sen de yaz dedim o da bana dur biraz düşüneyim ondan sonra dedikten sonra, oda yazısını merkeze yazdırdı. Fakat benim ilgimi çeken bir cümleyi sizlerle paylaşmak istiyorum, “ Maçta teknik direktör mü oynar, yoksa futbolcular mı oynar” diye yazısının içinde geçirdi. Ve yine yazısının içinde teknik direktör oynamaz, futbolcular oynar” cevabını da aynı metin içerisinde geçirdi. Bende burada bu anımı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Geçtiğimiz hafta Beşiktaş’a 5 - 1 yenilmemizin bir örneği futbolcular sahada gayret göstermezse, rakibi çözemezse, yani atamayana atarlar. Burada yenilmenin sebebi teknik direktör değildir.

Kazım Atmış: Sezon başında bir antrenör futbolcularına nasıl ve ne şekilde kondisyon vereceğini çok iyi bilir. Kendini çalıştırmasıyla birlikte o tarihlerde ki kondisyon hocalarını Konya idman yurduna davet eder ve takımın motivasyon olmasını sağlardı. Gündüz Tekin Onay’ı da Konya’ya çağırarak antrenör olarak teknik bilgilerinden yararlanırdı.

Kazım Atmış onları çağırmakla şunu demek isterdi, “Benim verdiğim bilgilerle, yaptırdığım çalışmalarla, çağırdığım hocaların bilgileri aynı. Ama gayretin futbolcularımız da olduğunu hissettirirdi. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.