Ribat Bangladeş'te Bakan Mahmut ile istişarelerde bulundu

Ribat Bangladeş'te Bakan Mahmut ile istişarelerde bulundu

'İyilikle Sevindir' sloganı ile 3 kıta 39 ülkede insani yardim faaliyetleri gerçekleştiren Ribat İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Duman, Bangladeş Başbakan Yardımcısı ve Enformasyon Bakanı Dr. Hasan Mahmut ile görüşme gerçekleştirdi

Veren el ile alan arasında köprü' Ribat 3 kıta 39 ülkede insani yardim faaliyetleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Ribat İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Duman, Bangladeş Başbakan Yardımcısı ve Enformasyon Bakanı Dr. Hasan Mahmut ile görüştü.

Tüm dünyada yardımlaşma alanında öncülük ederek ülkeler ve kurumlar arasında iş birliğini geliştirip ortak bilinç oluşturan Türkiye insani yardım faaliyetleri ile adeta batıya merhamet, paylaşma ve kardeşlik dersi veriyor.

Sivil toplum kuruluşları ile Ecdat yadigarı olan 'Veren el ile alan arasında köprü' olma geleneğini devam ettiriyor. Önce insan diyerek 'İyilikle Sevindir' sloganı ile 3 kıta 39 ülkede insani yardim faaliyetleri gerçekleştiren Ribat İnsani Yardim Derneği mazlum ve mağdur coğrafyalarda dualar almaya devam ediyor. İnsanı yardım bölgelerinin nabzını birlikte hissederek aynı coğrafyaların hüzün dolu yanlarına dokunarak; bunları onarıp hayırla yad edilecek profesyonel çalışmalara imza atan Ribat sadece günü birlik projeler ile değil; kalıcı projelerle kalıcı çözümler üretmenin telaşında yardım faaliyetlerine imza atıyor.

Ribat, özellikle Arakan konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı Bangladeş'i hiçbir zaman unutmuyor. Bu coğrafyada Arakan başta olmak üzre en ücra noktalara kadar  ulaşarak su kuyularından, kurban faaliyetlerine, ümmet buluşmalarından iftar sofralarına, Kur’an Kursu desteklerinden, öğrencilere nakdi yardımlara; bambu evlerden sünnet organizasyonları ve, mescid inşaatına kadar bir çok yardım organizasyonu gerçekleştiriyor.
Ribat yetkilileri sadece bölgede insani yardım faaliyetleri değil bölgede yetkililer ile de temasa geçerek adeta gönül köprüleri kuruyor. Su kuyuları açılışlarını gerçekleştirmek üzre bölgede bulunan ve Bangladeş'te bir dizi görüşmeler gerçekleştiren Ribat İnsani Yardim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Duman, Bangladeş Başbakan yardımcısı ve Enformasyon Bakanı Dr Hasan Mahmut'u ziyaret etti. 4 yıllık süre zarfında Ribat'ın bölgede gerçekleştirdiği faaliyetleri çok önemseyip  takdir ettiğini, eğitimden sağlığa birçok alanda sağladıkları bu gayreti yerinde gördüklerini belirten Dr. Hasan Mahmut Ribat'a çalışmalarında başarılar diledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.