Polis, Senin Kurdeleli Kurabiye Paylaşımını Ne Yapsın?

Bizim dâhiyane çocuklar yine bir şeyler karıştırmışlar. Söylemeyeyim diyorum, bu saçmalığı yazmayayım diyorum, durduk yere gündem etmeyeyim diyorum ama…

İçimdeki muzip çocuk el sallıyor. Dayanamıyorum.

Bir Facebook hurafesidir aldı başını gidiyor.

Tüm Facebook kullanıcı hesapları hackleniyormuş da, profil resmimiz yeni bir hesap oluşturmak için kullanılıyormuş da, bu şekilde suç işleniyormuş da bilmem ne…

Bu hurafeye göre, “Yeni hesap açma gibi bir planım olmadığını bilmenizi isterim” deyip profilinizde paylaşırsanız artık tehlikede olmuyorsunuz.

Hadi canım!

“Resmileşti dikkat!” paylaşımları azala azala bitmesini beklediğim bir durumken son günlerde “Yarın teslim tarihi” diye bir saçmalık çıkageldi.

“Silinmiş mesajlarınız da dâhil paylaştığınız her şey herkese açık olacak.”

“Avukatlar kopyalayıp yapıştırmakta fayda görüyor.”

“Bu hesabımdan başka hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim.” gibi deli saçması şeyler yazıyor bu metinde.

Güler misiniz ağlar mısınız siz bilmiyorum ama ben gülüyorum.

Şu paylaşımı Facebook’ta okumuş yazmış insanlar yapınca daha da absürt duruyor vallahi. Kaldı ki İngilizce elementary seviyesinde biri tercüme etmiş galiba Türkçeye. Okumadan mı paylaşıyorsunuz ne yapıyorsunuz?

Tut ki bu mesajı benden önce sahte profilim yayınladı, ne olacak o zaman?

Enteresan…

Acaba insanlar gerçekten yaptıkları sıradan paylaşımlardan Polislerin kendilerini alıp götüreceğini düşünüyorlar mı?

IP adresi denen bir şey var kardeşim yahu yapmayın! Ayrıca Polis senin, kurdeleli kurabiye paylaşımlarını ne yapsın? Hele ki kocişinle kahvaltı keyfini hiç mi hiç merak etmiyor emin ol.

Bir kere sen o kadar önemli bir adam değilsin dostum tamam mı sakin ol.

Hem sen kanuna aykırı bir şey yapıyorsan ve bunu Polis bulmak istiyorsa, o paylaşımı yaparken üzerinde hangi kıyafetin olduğunu bile bulur.

Hiçbir “Yarın son teslim tarihi” gibi saçma sapan paylaşım da seni kurtarmaz.

Mesela şöyle mi olacak? Facebook üzerinden suç sayılacak bir şey yapacaksınız, sonra ertesi gün kapı çalacak, açacaksınız ki Polis. “Facebookta yaptığınız paylaşımlardan dolayı sizi gözaltına alacağız” diyecek. “Derdini karakolda anlatırsın”lar falan. Tam o anda siz “Hayır bu gözaltı gerçekleşemez” diye  pöykürüp “Bak ben facebook’ta ne paylaştım” mı diyeceksiniz? Poliste “Kusura bakmayın, biz onu görmemiştik” deyip gidecek mi?

Yapmayın yahu.

Tamam okuma alışkanlığımız yok, tamam her şeyi sorgulamıyoruz da ama her konuya da balıklama dalmayın lütfen.

Son teslim tarihiymiş de yok resmileşmiş dikkat edecekmişiz.

Komik.

İnsanların gözü korkmuş desem, alenen terör propagandası yapan binlerce hesap varken, zaten sıra size gelmez. Meraklanmayın.

Eğer bu tarz asılsız paylaşımları yine milyonlarca kişi yaparsa durum bu sefer gerçekten çok ciddi demektir.

Ha bu arada, lütfen bunu da paylaşmayın aman deyim, duvarınıza yapıştırın!!!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum