Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

“PARALEL KONYASPOR”

Herkes “gelecek sezon ne olacak?” diye konuşuyor. Biz de aynı şeyleri düşünüyoruz. Ama şu şerhi koyalım: Konyaspor, Kayserispor’u mutlaka yenmeli. Eğer kaybederse ve altındaki rakipleri olmayacak sonuçlar alırsa ligde kalma işi son haftaya kalacak.

Elazığ, Gaziantep, Rize, Erciyes, hepsi kazanacak, Konya kaybedecek falan. Dediğim gibi; “olmayacak sonuçlar” ama üç yıl önce üçlü averajla alt ligi boyladığımız göz önünde bulundurulursa her şeye hazırlıklı olmak gerek.

Kayserispor, son nefeste Eskişehir’e patladı. Ama diğer takımların kazanması nedeniyle ligden düşen ikinci takım oldu. Konyaspor’un bu maçı kazanacağına herkes inanıyor. Mesut Bakkal, işi sıkı tutarsa kazanacaktır da.

Ama gerçekten bu maç ya da bu sezon için daha konuşacak ne olabilir ki? Bu yüzden transfer dedikodularını takip etmeye başlamak hiç de mantıksız değil.

Yeni sezonda maçlar yeni stadyumda oynanacak ve bu hava iyi kullanılmalı. Bu nedenle takımda bazı oyuncuların kalması gerektiğini belirtmiştim. Hlep, Gekas ve Djalma’dan bahsediyorum. Fakat Mesut Bakkal’ın son yaptığı açıklama kafa karıştırıcı. Ülkesine dönmek istediği yönünde haberler çıkan Djalma’yı kastetmediğini belirtse de “isteksiz oyuncu gider” demesi önemli bir mesaj. Demek ki olmazsa olmazları yok ya da onların arasında Djalma yok.

Ben de Bakkal’a katılıyorum. Eğer gitmek istiyorsa yapılacak her hamle fiyatını yükseltir. Fakat kalma niyeti varsa gelecek yıl çok iyi bir silah olur. Kiralık da olsa, Angolalı oyuncuyu bir yıl daha tutmak çok mantıklı bir hareket olacaktır. Gekas’ın kalmak isteyeceğini düşünüyorum. Hleb’e ise Bursaspor’un talip olduğu konuşuluyor. Bursa iyi bir alternatif ama Konyaspor’a alıştığı için Belaruslu oyuncu da ikna edilebilir.

Ve tabi yeni stadyumun hatırına camia, yıldız bir transfer bekliyor. Djalma gider ve O’nun yerine yıldız alınırsa sanki daha ekonomik bir hamle olur gibi görünüyor.

Ne zamandır aklımdaki soru işareti şu: Konyaspor yönetiminde kongre sonrası Hasan Dağlı ve Zeki Çimen’in başını çektiği güçlü bir grup görevi bıraktı ancak “paralel bir yönetim” oluşturacak bazı isimlerin olduğu konuşuluyor. Bu “paralel” işi can sıkıcı. Geçen yıl takımın ligde kalmasında yaptıkları transferlerle ciddi katkılar sağlayan Selçuk Aksoy ve Güven Öten ekibine uyum sağlamayacak bir yapılanmaya ve kulübün “siyasi olarak” da imajına zarar verecek uygulamalara izin verilmemesi gerekiyor.

Daha ayrıntıya girmeyelim. 

Twitter: @selmansel

Facebook: selman.akyuz

selmanselimakyuz@hotmail.com

 

Önceki ve Sonraki Yazılar