Pakistan'da özgürlük mücadelesi bugün yeniden başladı! Halk Başbakan Khan için sokakta

Pakistan halkı görevden alınan Başbakan Imran Khan için sokağa döküldü. Eki Başbakan Khan, takipçilerine Pakistan'ın özgürlük mücadelesinin bugün yabancı bir rejim değişikliği komplosuna karşı yeniden başladığını söyledi

Pakistan Ulusal Meclis'inde yapılan güven oylamasında hükümetinin güven oyu alamaması üzerine yüzbinlerce Pakistanlı görevden alınan Başbakan Imran Khan’a destek için sokaklara çıktı. Kararı protesto eden halk, hep bir ağızdan "La İlahe İllallah" dedi.

Pakistan’da Ulusal Meclis’te Başbakan Imran Khan ve hükümeti için dün güven oylaması yapılmış, hükümetinin güven oyu alamaması üzerine Khan başbakanlık görevinden alınmıştı. Khan'ın görevden alınmasının ardından Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) Partisi’nin destekçileri, Karaçi ve Lahor kentlerinde kararı protesto etti. Binlerce kişinin katıldığı protestolarda eylemciler, muhalefet liderlerine karşı sloganlar atarak, ABD'nin müttefiklerinin 'hain' olduğunu dile getirdi.

Resim

Pakistan tarihinde böyle kalabalık bir protesto olmadı
Görevden ayrıldıktan bir gün sonra, eski Başbakan Khan, takipçilerine Pakistan'ın özgürlük mücadelesinin bugün yabancı bir rejim değişikliği komplosuna karşı yeniden başladığını söyleyerek, “Pakistan 1947'de bağımsız bir devlet oldu ama özgürlük mücadelesi bugün yabancı bir rejim değişikliği komplosuna karşı yeniden başlıyor” ifadelerini kullandı.

İmran Khan, "Tarihimizde hiç bu kadar kendiliğinden ve bu kadar çok sayıda, sahtekarlar tarafından yönetilen ithal, haydut hükümeti reddeden kalabalıklar olmamıştı. ABD'nin desteğiyle hükümet değişikliğini protesto etmek için gelen çok sayıda Pakistan halkına minnettarım" dedi.

Pakistan meydanlarını dolduran kalabalık İmran Khan'a destek sloganları ve hep bir ağızdan 'Lailahe İllallah' diyerek iradelerine koyulan ipoteğe tepki gösterdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler