Organlarıyla 6 kişiye umut oldu

Organlarıyla 6 kişiye umut oldu

Bursa'da beyin ölümü gerçekleşen 50 yaşındaki kişinin bağışlanan akciğer, karaciğer, kornea ve böbrekleri, organ bekleyen hastalara nakledilecek

BURSA (AA) - Bursa'da beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen kişinin organları, 6 hastaya umut oldu.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 5 gün önce beyin kanaması nedeniyle Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan 50 yaşındaki A.T'nin beyin ölümü gerçekleşti.

Hastane yetkililerinin A.T'nin ailesiyle organ bağışı konusundaki görüşmesi olumlu geçince, akciğer, karaciğer, iki böbrek ve kornealar başarılı bir operasyonla alındı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen hastanenin Organ Nakli Koordinatörü Dr. Yavuz Selim Çınar, akciğerin İstanbul'a, karaciğer, iki böbrek ve korneaların ise Bursa'da bulunan diğer hastanelere gönderildiğini bildirdi.

Çınar, "Organlar 6 kişiye can ve ışık oldu. En zor anlarında başka insanların yaşaması için yakınlarının organlarını bağışlayarak duyarlı bir davranış sergileyen merhumun ailesine, gösterdikleri iyi niyet ve yardımseverlik için teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı