Olmadı Bülent ağabey

Başbakan eski Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, kendisine destek veren eski parti sözcüsü Hüseyin Çelik, Ahmet Davutoğlu döneminde partiden uzaklaşan Spor eski Bakanı Suat Kılıç, Sanayi eski Bakanı Nihat Ergün ve Gümrük eski Bakanı Hayati Yazıcı Hamamönü'nde çalışma ofisi tutmuşlar. Hayırlı olsun.

Tabiî ki bizde bundan sonra hani siyaset senin için bitmişti torun sevecektin ne oldu? Hamamönü’nde büro açmakta nerden çıktı anlayalım diye sorma hakkına sahip olduk. Bülent ağabey.

Yıllarca benim gibi birçok insana “İdol” oldun buda nerden çıktı? Parti içinde bu sıkıntılı dönemde gerginlik yaratmak sana yakışıyor mu Bülent ağabey?.

Ne oluyor Bülent abi? yeni siyasal mesaj”mı veriyorsun? Yoksa paralel davasından yargılanacaksın da korkudan ne yaptığını bilmez bir halde misin anlayalım Bülent ağabey?.

Sosyal medyada çıkışlarına açık destek veren Kılıç’ın, Çelik’in, parti politikalarına dair eleştirel tutumları dikkat çeken Ergün’ün ve Yazıcı’nın da Hamamönü’nü tercih etmesini sen mi istedin Bülent ağabey?.

Zaman zaman Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin’in, Ankara eski Milletvekili Salih Kapusuz’un da dahil olduğu bu grubun, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün arkasında toplandığı yorumları yapılsa da söz konusu birlikteliğin yeni bir siyasi oluşum mesajı taşımadığı özellikle vurgulanıyor bunlara inanalım mı Bülent ağabey?.

Yine de siyasi kulislerde, “AK Parti’nin muhalif isimleri Hamamönü’nde toplanıyor” yorumlarının önü kesilemiyor. Bunlara ne dersin Bülent ağabey?.

Yıllardan beri, AK Parti’de siyaset yapan isimlerin ev almak veya ofis açmak için tercih ettikleri semtin Çukurambar olduğu, bu nedenle “Çukurambar siyaseti” kavramının türediği biliniyordu. Kim bilir belki de partileriyle ilişkileri bir süreden beri askıda olan eski bakan ve parti yöneticilerinin Hamamönü’nü tercih etmesi de gündeme “Hamamönü Hareketi” kavramını getirdi Bülent ağabey.

AK partinin Bülent abisine ne oldu da bu kadar çılgınlaştı işte önemli olanda bu. Neden, neden

Hüseyin Çelik, kendi internet sitesinde kaleme aldığı yazıda, Bülent Arınç’ın son açıklamalarının AK Parti içinde yarattığı tartışmalara değindi. “Biz Ak Parti’nin yanaşmaları değiliz” diyerek size destek verdi neden eski dostların milli görüşçülerin yanında değilsin de, Doğruyol partililerin yanındasın? Bunu da ben anlamakta güçlük çekiyorum Bülent ağabey.

Yoksa; İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen  "paralel devlet Yapılanması'na yönelik “casusluk ve yasa dışı dinleme'' iddianamesinde yer alan Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'in cemaate yakınlığıyla bilinen AK Parti İzmir eski Milletvekili İlhan İşbilen'le görüşerek "Cemaat hükümette etkisiz hale getirilecek" dediği iddiasına yer verildiği için, Arınç çıldırdı diyorlar, buna ne dersin Bülent ağabey.

Her ne olursa olsun, bu yaptığın olmadı sana yakışmadı Bülent Ağabey..

Çarşambanın sözü; Yanlış giden bir şeyler mi var? Aslında bu sen değil misin? Doğrularınla yüzleş ve değişimin bir parçası ol.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum