NEÜ'den otizmli bireylerle çalışan eğitimcilere yönelik seminer

NEÜ'den otizmli bireylerle çalışan eğitimcilere yönelik seminer

NEÜ Otizm Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sobe Vakfı'nda, Otizmli Bireylerle Çalışan eğitimcilere yönelik, “Eğiticilerin Eğitimi” başlığında mesleki yeterlilikleri geliştirme, öğretimi uyarlama ve farklılaştırma eğitim semineri gerçekleştirildi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Otizm Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sobe Vakfında, Otizmli Bireylerle Çalışan eğitimcilere yönelik, “Eğiticilerin Eğitimi” başlığında mesleki yeterlilikleri geliştirme, öğretimi uyarlama ve farklılaştırma eğitim semineri düzenledi.

Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına uyarak yüzyüze yapılan eğitim NEÜ Otizm Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Görv. Ümit Savaş Taşkesen tarafından, Sobe Vakfında görev yapan 30 gönüllü eğitimciye verildi. Maske ve mesafeli Oyun ve etkinliklerle, eğlenceli bir şekilde gerçekleştirilen eğitimde şu başlıklara yer verildi: Otizm ve güncel yaygınlık oranları, Otizme Yönelik Eğitim Programları, Otizmli Savantlar, özellikleri, çalışmaları, öğrenme, oyun ve hareket ilişkisi, Yaratıcı Düşünce, Öğrenme Yolları, Bilgiyi Kalıcılaştırma Teknikleri ve bunların otizmli bireylerin eğitimine uyarlanması başlıklarında eğitim verildi. Örnek olay incelemeleri üzerinde duruldu.

5.jpg

14-23 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitime katılan eğitimcilere sertifikaları verildi. Otizm Araştırma Uygulama Merkezi Müd. Yard. Ümit Savaş Taşkesen, “Pandemi sürecinde, uzaktan eğitim bir zorunluluk. Süreç içerisinde yurt içi ve yurt dışı eğitimleri gerçekleştirdik. Ancak, aynı kurumda çalışan eğitimcilerle, maske ve mesafe, hijyen kurallarına uyarak yüzyüze bir eğitim gerçekleştirdik. Doğrusu, yüzyüze eğitimi ne kadar özlediğimizi anladık.

nnn.jpg

Yüzyüze ve etkileşim içerisinde olmadıkça eğitim biraz eksik kalıyor maalesef. Yapacak bir şey yok. Sağlık bakanlığı tarafından belirlenen uyarılara uymak gerekiyor. İnşallah bu süreç alınan tedbirlere uyularak kısa sürede sona erer ve sosyal hayatımız, eğitimimiz normale kısa sürede döner.

nnnn.jpg

Bu eğitim önerimize destek veren Sobe Vakfı’na, günlük çalışma saatlerinden sonra eğitime özveriyle ve gönüllü olarak katılıp, aktif katılım sağlayan Sobe Vakfı eğitimcilerine de ayrıca teşekkür ederim” diyerek ilerleyen süreçte uygun şartlar oluştuğunda NEÜ Otizm Araştırma Merkezinin eğitimlere devam edeceğini bildirdi.

n.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum