NERDEN ÇIKTI BU VELET? '

İki hafta önce; 2014 Ağustos ayında, Türkiye, tarihi bir olaya imza atacak. Recep Tayyip Erdoğan milletin oyu ile Cumhur/Başkan olacak diye yazmış. Sonrada, Olacak olmasına da, ondan sonra neler olacak? Ona bakmalı, demiştim.

Olacaklardan ilki, Recep Tayyip Erdoğan Cumhur/Başkan olmadan gerçekleşti.

IŞİD diye bir örgüt ortaya çıktı, İnsanların İslamiyet”ten nefret etmesi için özel bir teşkilat kurulsaydı; o teşkilat, IŞİD'in yaptıklarından daha fazlasını vallahi yapamazdı.

Şimdi bunları yapanlar yarın Recep Tayyip Erdoğan milletin oyu ile Cumhur/Başkan olunca, Esed, Sisi ve Maliki yi ülkelerine davet edip devlet törenleri bile yaparlar.

IŞİD denilen örgütünün amacı Irak İslam Devletini kurmakmış, el Kaide'den kopmuş, birdenbire palazlanarak devlet olma hayaline kapılmış.

Irak”ta, şeriat ve hilafet ilân edecekmiş. Yani Hilal ile Haç'ın mücadelesinde hilal”i temsil edecek ve mücadeleyi o yapacakmış, Peygamberimizin dini tebliğe başladığı günden beri devam eden mücadelenin bugünkü temsilcileriymiş,

Onun için de IŞİD'e Allah yardım ediyormuş, etmese 5-10 bin kişi ülkeler fethedebilirimiymiş. Aman Allah'ım, ölen Müslüman, öldüren Müslüman, amaç  Irak İslam Devleti. Hem o kadar Müslüman”ı öldüreceksin sonrada İslam devletinden bahsedeceksin. Kim inanır bu masala.

Durum açıkça belli, Müslümanlar bölündükçe, birbirlerine düştükçe kaynakları daha kolay elde edilebilecek, birbirleriyle çatıştıkça batının silah fabrikaları üretime devam edecektir. Bu bir değişmez gerçektir, niye bunu anlamakta hala güçlük çekiyoruz, bende bunu anlamıyorum.

Peki işgal olayında Musul'un seçilmesi tesadüf mü?  Kesinlikle değil;

Amaçları, Türkiye'ye gözdağı vermekse, neden Halep’teki Şam'daki konsolosluk değil de Musul konsolosluğu?

Anlayalım artık, Batı, IŞİD üzerinden Ankara'ya mesaj vermektedir.

Suçlu belli;

Kuzey Irak la 50 yıllık petrol sözleşmesi yapacaksın, petrol Ceyhan üzerinden gemilerle dünya piyasasına açılacak, Öylemi?  Sonrada Mavi Marmara davasına bakan mahkeme, İsrail genel kurmay başkanıyla, dört bakan hakkında kırmızı bülten çıkaracak. Öylemi? Önce dev projelere imza atacaksın, sonra da halkına, tarihinde ilk defa, devlet başkanı seçtirmeye hazırlanacaksın, Öylemi?

Yaptırmazlar be kuzum.

Önce  Lice'de bayrak indirirler, sonra yol keserler, çocukları kaçırırlar, ardından da IŞİD diye uydurma bir örgüt ortaya çıkararak bölgeyi kan gölü haline getirirler ve onlarca insanımızı rehin alırlar.

Hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum; İsrail, Rusya, Çin, İngiltere, AB, IŞİD için bir şey söylemediler.

Eğer IŞİD hakikaten samimi bir Müslüman teşkilat olsaydı, Türkiye zararına faaliyet aklının ucundan bile geçirmezdi.

Birde IŞİD hilafet ilan edecekmiş;  O'nun ilan edeceği hilafetle, yapmayı hayal bile edemeyeceği davranışları, Türkiye, İslâm âleminin dertleri, sıkıntıları için koşmakla zaten yapmaktadır.

Nerden çıktı bu  velet?  IŞİD ile, Katil Esed, nefes mi aldı, ne…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum