Ne demek! ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’?

    Bu cümleyi söyleyenlerden duyduğumda, yazılanlardan okuduğumda, hep şu soru alkımıma geldi; ‘BİZLER KİMİN, KİMLERİN ASKERİYİZ?’ 

    Son yılların moda cümlesi, ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz!’ Gerçekten kötü niyetli, ayrımcılığı körükleyen bir cümledir. Ülkemizde bir kesim her alanda ayrımcılık yapma çabası içerisindedir. Bu ayrımcılıktan, oluşacak zararından kimsenin eline bir şey geçmez.

   Siz Mustafa Kemal’in Askerisiniz de, ‘diğerleri’ olarak gördükleriniz, ben, sen, o  acaba kimlerin askeridir. Mustafa Kemal  kim? Türkiye vatandaşı kim? Ben, sen, o kim? Biz, siz, onlar kimlerdir? Mehmetçik kimin askeridir?

   Herkes Türkiye’nin ve Mustafa Kemal’in askerleri değil midir? Sizler Mustafa Kemal’in askerisiniz de, terörle mücadele eden, Münbiç te, Afrin’de vatanın bugünü ve geleceği için savaşan, ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum!’ diyen MEHMETÇİK  kimin askeridir? Onlar da Türkiye’nin, Mustafa Kemal’in askerleri değil midir?

   Çooook ayıp çok! Duyunca, tüylerim diken, diken oluyor. Aydınım, yazarım, çizerim diyen, ağzı olup konuşanlar, dolamışlar ağzına bu sözü, ‘ben Mustafa Kemal’in askeriyim’. Söz konusu vatan, vatanın kahramanları, ülkenin geleceği söz konusu, savaş olduğunda ilk önce sizler kaçarsınız. Vatan söz konusu  olduğunda  ‘diğerleri’ olarak gördüğünüz insanlar en önde koşarlar.

    Bunun son örneğini 15 TEMMUZ’da yaşadık. Mustafa Kemal’in askeriydiniz de, 15 Temmuz’da birileri Mustafa Kemal’in kurduğu devleti, cumhuriyeti yıkacaklardı da neden ilk gün evlerinizden çıkmadınız.

   ‘Yeter artık söz milletin’ diyenler, ‘söz konusu halkımız ve vatan ise, gerisi teferruattır!’ deyip meydanlara fırlayan, göğsünü siper ederlerken, sizin gibi, ‘Mustafa Kemal’in Askeriyiz!’ diyenler marketlere, ATM lere, petrol istasyonlarına koştular.

   Sizler bir ay olup biteni evinizde TV den izlerken, Mustafa Kemal’in ve vatanın gerçek askerleri, bir ay meydanları beklediler. Sizler, ağacı, gezi yi, demokrasiyi bahane edip her şeyi yakıp yıkarken, 15 Temmuz’da bir ay meydanları bekleyenler meydanları incitmediler, vurmadılar, yıkmadılar ve camları kırmadılar.

    Sizin gibi, ‘Mustafa Kemal’in Askeriyiz’ diyenler; ‘söz konusu değerlerimiz olduğunda gerisi teferruattır!’ diyemezsiniz. Özde değil, sözde Mustafa Kemal’in askerlerisiniz. Söz konusu Mustafa Kemal ve onun kurduğu devleti savunmak olduğunda yine yan çizersiniz.

   Ayıptır! Çooook ayıp. Sizler bu ülkede hep ayırımcılık yapıyorsunuz. Ülkemizde, Mustafa Kemal’in vefatından beri 80 yıldır yüzlerce konuda hep ayrımcılık yaptınız.  Bu ayrımcılık operasyonları her alanda insanları, kafaları ve beyinleri ayrıştırdı.

   Beyler! Ayrımcılık yapıyorsunuz, toplumu ayrıştırıyorsunuz. Farkında olarak veya olmadan çok yanlış yapıyorsunuz. Çoluk çocuk değil, koskoca insanlarsınız. Her zamankinden daha fazla bir ve beraber olmalıyız. Ülke olarak çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Bu süreç biraz uzun bir süreç olacaktır. Bu süreci uzatanlarda, ekmeğine yağ sürdüğünüz, destek verdiğiniz dış güçlerdir.  

   ‘Ayrıştırma’, ‘algı oluşturma’, ‘yalan söyleme’, ‘inkar etme’, ‘doğruları reddetme’ hepsi bizim içimizdeki sizlere, DIŞ GÜÇLERİN yaptırdıkları, uygulattıkları proje ve operasyonlardır. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum