Muhtarlar Karatay'da buluştu

Muhtarlar Karatay'da buluştu

Karatay İlçe Kaymakamlığı tarafından her ay düzenlenen Muhtarlar Toplantısı Sedirler Sosyal Tesislerinde gerçekleşti.

Toplantıya Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkan Vekili Şaban Önal, Karatay'daki mülki erkan ve çok sayıda Muhtar katıldı.

 

Muhtarların şikayet, talep ve önerilerini dinlemek amacıyla bu toplantıları düzenliyoruz diyen Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Muhtarların mahalle ile ilgili isteklerini iletmelerini sağlayacak yeni bir iletişim kanalı olan bu toplantılarla, amaca ulaşabilmek için muhtarlarımızın da temsil ettikleri mahallelerin sorunlarına ve taleplerine hakim olması gerektiğini ve halkımızın istek, şikayet ve önerilerini doğrudan iletebilmelerine imkan sağlanmasını hedeflediklerini belirtti. Toplantıda muhtarların mahalleleri ile ilgili isteklerini dinleyen Karatay Belediye Başkan Vekili Şaban Önal, Mahallelerin ihtiyaçlarını en iyi Muhtarların bildiğini kaydederek; gerçekleştirilen çalışmaların Muhtarlarla koordineli olarak yapıldığını söyledi. Önal, "Muhtarlarımız bizim için her zaman çok önemli. Yerel yöneticiler olarak temel hedefimiz burada yaşayan hemşehrilerimize kaliteli hizmet sunmaktır. Bu hizmeti sunarken muhtarlarımız temsil ettikleri mahallenin, bölgenin sorunlarını bize ileterek, vatandaşlarla bizler arasında önemli bir köprü görevi görmektedirler. Muhtarlarımızla olan irtibatımızı kuvvetlendirmek ve koordinasyonumuzu arttırmak adına Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüğümüzü kurduk. Bu müdürlüğümüz ile muhtarlarımızın talep ve isteklerini en sağlıklı şekilde yöneteceğiz" dedi. Düzenli olarak yapılan istişare toplantılarının Karatay’ın nabzının attığı her sokak ve caddeden en doğru ve kesin bilgi akışı sağlayarak koordineli çalışma imkanı sunduğunu söyleyen Önal; birlik ve beraberlik içerisinde çalışma ve yerinde çözümler ile Karatay’a hizmet etmek için hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını vurgulayarak yeni göreve gelen muhtarlara hayırlı olsun temennilerini iletti.

muhtarlar-karatayda-bulustu-(3).jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.