MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan'dan Malazgirt

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan'dan Malazgirt

Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, “Malazgirt ülküdür, ülkedir, ihlal edilmeyecektir. Malazgirt ruhu, Büyük Taarruz kabiliyet ve karakteri vatanın teminatıdır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Malazgirt Zaferi’yle tarihin rotasının değiştiğini vurgulayan Karaarslan, “Vatan mukadderatımızın kaynağı, mukaddesatımızın kutbudur. Vatan bölünemez, parçalanamaz, devredilemez eşsiz ve emsalsiz değerimizdir. Bizans'ın varisleri, milli diriliş ve birlik şuuru karşısında paramparça olacaklardır. Malazgirt ülküdür, ülkedir, ihlal edilmeyecektir. Malazgirt ruhu, Büyük Taarruz kabiliyet ve karakteri vatanın teminatıdır. Bu ruh yerinde, bu karakter yüksek ahlaklı neferlerde saklıdır. 26 Ağustos 1071'de tarihin rotası değişmiş, asırlarca süren arayış ve mücadele azmi Anadolu'nun vatanlaşmasıyla farklı bir mecraya girmiştir. Sultan Alparslan komutasındaki kahramanlar, sayıca üstün Bizans ordusunu imanın gücüyle, fedakârlığın gürzüyle Malazgirt'te ezmiş geçmiştir. Azın çoğa galebe çalıp galip gelmesi Türk zaferler tarihinin müthiş ve müessir bir hususiyetidir. Zafer milletindir, millet ise Türk'tür" dedi.

AYNI RUH TÜRK MİLLETİNDE MEVCUTTUR

Türk milletinin Malazgirt Zaferi’nde ortaya koyduğu aynı ruh ve heyecanla yoluna devam ettiğine dikkat çeken Karaarslan, şunları söyledi:

* Türk milleti tarihten aldığı güçle, mukaddes yolculuğunu sürdürmektedir. Dün olduğu gibi bugün de yarın da kutlu mücadele devam edecek, vatanın bir karış toprağına göz dikenlere milletçe fırsat vermeyeceğiz.

* Türklüğün kazandığı zaferler, sağanaktan meydana gelen geçici seller değildir. Yahya Kemal'in dediği gibi, vatanın temeli muzafferiyettir. Türk vatanının kutsiyetinde sınır yoktur. Kuşatılmasına, kundaklanmasına, karanlığa sokulmasına müsaade, müsamaha da yoktur, olamayacaktır.

* Malazgirt Zaferi'nin 949. yıldönümünde, büyük Türk sultanı Alparslan'a, kahraman ecdadımıza, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Büyük Taarruzun 98.yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Milli Mücadele'ye mühür vurmuş şeref timsallerini rahmetle, minnetle anıyorum.

* Hiç unutulmasın ki: 'Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan; vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan.

Bitlis'in Ahlat ile Muş'un Malazgirt ilçelerinde, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi'nin 949. yıl dönümü etkinliklerinin düzenlendiğini hatırlatan Başkan Karaarslan, sözlerine şöyle devam etti, “Bu tür etkinliklerin devam etmesi, milli bilinç ve hafızaları tazelemektedir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in de bu törenlerde yer alması, liderimizin tarihimize, Türklüğe verdiği değerin ve yeni zaferlere olan inancının da bir göstergesidir. Bu doğrultuda, milliyetçi-ülkücü hareket olarak, yeni Malazgirt Zaferi’yle edindiğimiz yurdumuzu ilelebet koruyacak, güzel Anadolu’muzu gelecek nesillerimize bırakma gayretinde olacağız.”