MGV’’den Anadolu Gençliğe…

Anadolu Gençlik Derneği’nin ülke çapında açtığı ve Seydişehir’de açacağı gençlik lokali bendenizi ziyadesi ile mutlu etti…  Eskilere gittim…

90’lı yıllarda Seyyid Harun Camisi yanında açılan Milli Gençlik Vakfı’nın hafızamda yer ettiği heyecanların, hatıraların, samimiyetin silinmesi asla mümkün değil…  

İslam davasını bugün kendisine gaye eden bir kadro var ise; o günün ruhu ve çalışmalarının eseridir… 

Çok gençtik, kısıtlı bilgilere sahiptik belki ama başta  Muharrem Turşucu, Hasan Ayık, Hamza Yaşar Ocak, Şerafettin Argun  ve buradan  ismini  sayamadığım  samimiyet adreslerini  saygı ile  selamlıyorum…  Kıymetli hocalarımız ve o çalışmalara katılmış tüm dava eri aziz dostlarımızla yapılan tefsir dersleri hadis derleri bir çok gencimizin yetişmesine katkısı olmuştu. 

O günlerde bu kadar  çok   şey   bilinmiyordu   belki ama o   gün   Müslümanlar arasında   bu kadar ayrışma,  bu kadar çok cemaatleşme,  bu kadar çok klikleşme,   bu kadar  çok  hizipleşme   yoktu.

Şartların zor imkânların az olduğu o günlerdeki samimiyet,   içi dolu çalışmalar, şimdilerdeki gibi çıkarsal değildi…

O zamanlar birçok insanın bile hayal edemediği düşünce iktidar olmuş ama bu iktidarın verdiği şımarıklık insanları dünyevileşme noktasında öyle savurmuş ki o eski günler neredeyse aranır olmuş.

Göstermelik samimiyetsiz dava adamlarının iktidardan nemalanmak için köşe başlarını kapınca ortada ne  çalışma  ne   gençlik  ne dava   adamı yetiştirme  derdi kalmış. 

Eskilerin mücahitleri şimdilerin müteahhitliği derdine, memurları amir olma derdine düşünce sermayenin gündemini belirlediği dava adamları arabanın daha modellisini, evin metrekaresini yükseltme derdine,  iki üç  üçü beş yapma  derdine, insanların yeni ideali  yeni   gündemi yeni davası olmuş.

Oturup   kendi kendimize   sormamız lazım…  Gençlik ne olacak gençlik veya gençler nereye gidiyor?  Sizlere söylüyorum köşe başlarına oturup şucu bucu diye   Müslümanları kategorilere  ayırıp sırf  işini  gücünü bırakıp   birbiriyle   uğraşan   efendiler  bu gençlik  ne olacak?  sen  evindeki çocuğunu   kendi  değerlerine  uygun  Allah’a  kul, Peygambere ümmet , Allah’ın emirlerini çiğnemeyen namazını kılan   dinine imanına  töresine  milletine   bağlı düşünce    dünyana  uygun istediğin gibi yetişdirdin mi,  yoksa   çocuğum   bir   yere  gelsin  , bir köşeyi kapsında     bunlar  sonra  olur mu dedin?

Toplumun çocukları ne olmuş soralım;   fuhuş, uyuşturucu, ahlaksızlık yaşı kaça inmiş gençliğimizin ideallerine  ne olmuş?     Maalesef Şimdilerde Modern gençlik diye tarif edilen büyülü dünyanın altından, hiç de güzel kokular gelmiyor...

  Oturup kendi kendimize şu soruyu sormamız lazım;    bu gençlik nereye gidiyor?  Bizler ne yapıyoruz?

Kendi çocuklarımızı büyük adam olsun diye en yüksek puanlı okullara gönderip başkalarının  çocuklarını imam hatiplere  gönderme   gibi samimiyetsiz işler mi yapıyoruz?

 Beyler gençlik elden gidiyor, nesil elden gidiyor...  Evet, dünün samimiyetle ve gayretle yetişen gençliği bu gün iktidarda ama bu ilelebet devam edemez...  Aynı samimiyetle insan yetiştirmemiz lazım.

Taşa  toprağa  yapılan yatırım     boşa   yapılan yatırımdır  hepsi   viran olur gider.. Bizler geleceğimizi düşünüyorsak insana  yatırım  yapmak  zorundayız   insana yapılan  yatırım  geleceğe  yapılan yatırımdır.

Kim   ne derse desin geçmiş  tecrübesi ve alt  yapısı ile  Anadolu gençlik  ülkenin en güçlü potansiyele  sahip   bir değeridir. Bu nedenle Anadolu gençliğin ülke çapındaki ümmetçi duruşu ile yaptığı çalışmasını önemsiyorum  ve  destekliyorum. Yerelde de aynı şekilde günü birlik tartışmalara prim vermeden  tüm  kesimleri  kucaklayan  bir çalışma ile  öncü olmasını temenni ediyorum. Belki o eski  günleri  olmaz  ama   gayret bizden deyip  sonucu Allah’a  bırakmalıyız. Önemli olan samimiyet... 

Samimiyet… samimiyet… samimiyet….

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum