Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Mesut Bakkal'ın intihar taktiği

Biliyorum hoş değil ama bu başlığı kullanmak zorundaydım. Bir teknik direktör ancak bu kadar kendisinin aleyhine işlere imza atabilir. İstanbul Başakşehir maçında saha içinde yaşananlar olacak şeyler değil.

Şöyle bir özet geçelim, Bakkal'ın yaptıklarını:

- Haftalardır kötü oynamasına, yerini kaybetmesine, top kaybında usta olmasına ve tüm bunları maç sonunda ısrarla söylememize rağmen Ali Turan'ı oynatmak.

- Fenerbahçe maçında psikolojisi bozulduğunu ve iki gün kendisine gelemediğini söyleyen  Kaleci Kaya'yı kaybetmeme bahanesiyle sahaya sürmek.

- Takım gol konusunda üretkenliğini haftalardır resmen eritirken hiç müdahale etmemek, orta sahada Mehmet Güven'in top kayıplarına, saçma şutlarına tahammül etmek.

- Hleb'i haftalardır ortada boş dolaştırmak, bir de suçu O'nun üzerine atıp bilinçli olarak agresifleştirmek.

- Recep'i maçı kurtarmak değil sadece taraftarın çenesini kapatmak için sahaya sürmek.

Ve tüm bunların üzerine suçlu kendisiyken, önce saha içinde sonra da saha dışında suçu futbolculara atmak. Saha içinde elini ısırıp, ceketini fırlatıp aslında mesaj veriyor. Taraftara: "Vallahi benim suçum yok, işte çok beğendiğiniz, yıldız denen oyuncuların yaptıkları bunlar" demek istiyor. Daha önce sadece bilinçaltına mesaj veriyordu. Bu maçtan sonra aklının tabanındakini söyledi: "Vasat oyuncularla bu kadar olur".

Konyaspor'un şu an puan olarak bakıldığında yerlerde süründüğünü söyleyemeyiz ancak bu takımın geleceğe dair ışık vermemesinin baş sorumlusu Mesut Bakkal'dır. Ve Kasımpaşa maçında aslanların önüne attığı oyuncuların O'nun için çok bir şey yapacağını zannetmiyorum. Umarım formaları ve Konyaspor taraftarı için oynarlar.

HLEB NEDEN OYNAMIYOR

Bu arada Hleb'i neden iyi kullanamadığımızı, dünya yıldızının Özgür gibi kimseyle sorunu olmayacak bir oyuncuya neden saldırdığını ben biliyorum. Size de söyleyeyim: Mesut Bakkal etrafındaki bazı kişilere büyük ihtimalle yönetime haber uçurmaları için geçen sezonun sonlarında "lig bitsin, ilk göndereceğim adamlar, Gekas ve Hleb olacak" der. Gekas'ı anladık, eskiden kavgalıydı ve disiplinsizdi. Hleb'den ne istedi acaba? Yönetim göndermeyince de ilk haftadan itibaren üzerine oynadı, takımın oyun düzenini değiştirdi ve Süper Yıldız'ı çileden çıkardı. Milyon Eurolar verilen oyuncu ince ince işte böyle yenir.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar