Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

Memleket 4 yaşına girdi bugün

BÖLGENİN GÜÇLÜ GAZETESİ

BÖLGENİN EN GÜÇLÜ GAZETESİ

BÖLGENİN EN FAZLA OKUNAN GAZETESİ

İÇ ANADOLU’DA EN ÇOK OKUNAN GAZETE

BÖLGENİN SESİ – HABERİN ADRESİ

BÖLGE GAZETESİ

GÜNLÜK YERLİ GAZETE

 

Yukarıda saydığım sloganlar Konya’nın günlük yayımlanan Hakimiyet, Merhaba, Manşet, Yeni Konya, Yeni Meram, Konya Postası ve Memleket gazetelerine ait. Farkındaysanız kimisi çok iddialı. Nasrettin Hoca’ya sormuşlar, “Hoca dünyanın ortası neresi?” diye. “Tam ayağımın altı” demiş. “Atma hoca” denilince, “inanmassanız gidin ölçün” demiş.

Kimseyi karalamak veya aşağılamak için değil, bilakis övmek istediğim bugünkü yazımın ilham kaynağı, Memleket’in 3 yaşını bugün doldurmasıdır. Geriye dönüp baktığımızda nereden nereye gelinmiş onun muhasebesidir.

Elbette gazeteler en iyi, en güçlü, en çok satan, en çok okunan gibi sıfatlarla kendilerini okuyucuları nezdinde ululayacaklar, bunda bişey yok, ama iddia biraz mantıklı olmalı…

Dikkat ettiyseniz gazetelerimizin çoğu bölgeye vurgu yapmaktadır. Oysa hiçbirisi bölge gazetesi değildir. Konya dışında da bir yerde arasanız bulamazsınız. Hadi bölge ortalama bir laf diyelim veya Konya’nın ilçelerini kast ediyor falan diyelim. İç Anadolu Bölgesi diyenini ne yapacağız. Artık atma Cevdet din kardeşiyiz türü bişey…

İç Anadolu neresi bilir misiniz siz? Ankara, Konya, Kayseri, Eskişehir, Karaman, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kırıkkale, Çorum, Sivas, Yozgat. Bu şehirlerin içinde bulunduğu bölgede en çok okunan gazetesiniz öyle mi? Buna sadece keşke derim, keşke…

Haa, Konya’dan bir gazetenin çıkıp buralarda satılan, alınan ve en büyük olmasını isterim. Bundan gurur duyarım dahası. Ama siz de biliyorsunuz ki böyle bişey yok.

 

Bir hikaye vardır, terzinin birisi terzinin bol bulunduğu bir sokakta tabela asmış bürosunun önüne. Demiş ki, “Konya’nın en iyi terzisi” komşusu bundan rahatsız olmuş ve daha kuşatıcı olsun diye o da bir levha yazdırmış, “Türkiye’nin en iyi terzisi” diye. Üçüncüsü daha da ileri gitmiş, “Dünyanın en iyi terzisi” deyivermiş.  Derken esas terzimizin levhası görünmüş: Bu sokağın en iyi terzisi.

 

Memleket Gazetesi’ni bundan üç yıl önce yola çıktıklarında hayırlamıştım, şimdi 4 yaşına girerken canı gönülden tebrik ediyorum. Her sene adet haline getirdikleri yeniliklerine bu sene internet sitelerini yenileyerek devam etmişler ve çok güzel etmişler. Konya’ya kaliteli bir haber ve yorum portali kazandırdılar. Ayrıca ücretsiz olarak üye olunca her gün tüm gazeteyi resim olarak okuyabiliyorsunuz. Buna kısaca e-gazete diyorlar. Söz gelimi, Kanada’dasınız ve Konya’yı merak ediyorsunuz, ama gazete tadında. Tamam, işte e-gazeteye girip isterseniz yazıcıdan çıktı alırsınız ve gazeteyi dünyanın öbür ucunda elinize alıp okuyabilirsiniz.

www.memleket.com.tr’nin Konya’ya ve tüm Konyalılara hayırlı olmasını diliyorum.

Son olarak, Memleket’e bir slogan teklif edeyim, “Konya’nın en çok okunan gazetesi”

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.