Memleket 3. yılına girerken

Gazetemiz Ereğli’de 3. yaşına girerken hâlâ varlığını kabul etmeyenler, görmemeye çalışanlar var.

Memleket Gazetesi bu gün Ereğli’de gündem belirleyen, olayların üzerine tarafsız olarak giden bir gazete olarak herkesin haklı takdirini kazanmıştır.

Ereğli sorunlarına ne kadar duyarlı olduğunu her zaman göstermiş bir gazeteyi Ereğli’de yokmuş gibi çıkıp ekranlardan açıklama yapmak, bugüne kadar kimseye bir fayda sağlamadı, bundan böyle de sağlamaz. Yazılı basın Ereğli’de yok diyen şahsa sormak lazım, basın adına bugüne kadar sen yaptın ki, yazılı basından ne istiyorsun? Hiç kimseye varacak yüzün yok, çıktığın ekranları övmen normal geliyor. Tamam, onlardan övgü ile bahset, arkadaşlarımız zaten bunu hak ediyorlar. Bunu yaparken Ereğli’de yazılı basın yok, olanın durumu belli demek çok ucuzculuk olur.

Bizim kimsenin övgüsüne ihtiyacımız yok, Ereğli halkı yapılanları biliyor. Memleket Gazetesi’ne gösterilen ilgi de bunun en güzel göstergesidir.

Memleket Gazetesi yayın hayatına başladıktan 5 ay sonra Ereğli sayfasını hizmete koydu.

Ereğli sayfası ile her sorun, her olay, her güzellik gündeme taşındı. Bazen birilerini çok üzdük, bazen çok sevindirdik.

Bunları yaparken her zaman Ereğli’nin önceliklerini öne taşıdık. Bunun karşılığında hakkımızda yüzlerce şey söylendi. Bazen belediye başkanının adamı olduğumuz iddia edildi, bazen birilerinin kalemi… Biz söylenenlere aldırmadan elimizden ne geldiyse yüreğimizle ortaya koyduk. Ereğli için iş yapanları alkışladık. Yapmayanları da acımasızca eleştirdik. Bundan sonra da bu değişmeyecek.

Memleket Gazetesi “Ereğli’nin memlekete açılan kapısı” sloganı ile yola çıktı. Bunun hakkını vermek için çok çalıştık. Gazetede görev yapan herkes, sahibinden dağıtıcısına bize destek oldular. Ereğli adına onlara bir kez daha teşekkür ediyorum.

Memleket Gazetesi İmtiyaz Sahibi Adem Alemdar’a, Ereğli’nin eniştesi olarak Ereğli’ye verdiği değer, bana her zaman verdiği sonsuz destekten dolayı teşekkür ediyorum.

Memleket ailesi her gün büyümesini sürdürüyor. İşte Konya basın tarihinde bir ilke daha imza atarak promosyon veren ilk yerel gazete oluyor. Ereğlili okuyucularımız da bu promosyondan faydalanacak inşallah.

Memleket Gazetesi bu promosyon hamlesi ile çıtasını bir kez daha yükseltti. Başarıyı yakalayacağından hiç şüphemiz yok. Biz de Ereğli’deki her abonemizden bir abone istesek çok şey istemiş olur muyuz diye düşündüm. Olmayacağıma karar verdim. Ereğli’nin sesinin daha gür olması için, il olma yolunda önemli bir adım atmak için, hizmet için Ereğli’deki her abonemiz en az bir abone ile bu kampanyaya destek olursa Ereğli adına hizmet etmiş olur.

Biz de Ereğli’nin sesini, gitmesi gereken yerlere daha gür bir şekilde göndeririz.

Memleket Gazetesi Ereğli sayfası 15 Şubat’ta 3. yılına girerken yeni abonelerimizle daha güçlü olarak yoluna devam edecektir. Bu yolda bizi her zaman destekleyen aziz okuyucularıma teşekkür ediyorum.

Memleket sizlerle sizin gazeteniz olmaya devam edecektir. Kınamacının kınamasından çekinmeden doğruya doğru, eğriye eğri diyerek.  Ereğli halkı gündemi Memleket Ereğli sayfasından takip etmeye devam edecek, biz de gündeme dair olayları sütunlarımıza taşımaya devam edeceğiz.

Her abonemizden bir abone isteğimizi tekrar ederek yazımızı bitirelim istedik. 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.