Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Marica ve güzel Alman kızı

Saygıdeğer okur kardeşlerim! Bu yazıyı okuduktan sonra “Selman daha sezon öncesi başladı” demeyin. Başlamak zorundayım. Çünkü biz yüz binlerce insanın takip ettiği, biletini alıp maçına girdiği, para verip maçını izlemek için kanal üyeliği aldığı, reklamını izleyip para kazandırdığı, 55 milyon Lira bütçeli Konyaspor’u yazıyoruz. Bizim işimiz kamuoyunu aydınlatmak. Yöneticilerin köşeye sıkışmamak için gizledikleri hatalarını mümkün olduğunca kulübün ve taraftarın menfaatleri doğrultusunda ortaya çıkarmak. O yüzden yazmak bizim görevimiz. İşin diğer tarafı, bu yazma işini ne kadar düzeyli yaparsak Allah da rızkımızı bize buradan gönderiyor.

Hatırlarsanız, geçtiğimiz yıl Marica transferi üzerinden Konyaspor’un menajer ilişkileriyle ilgili seri yazılar kaleme almıştım. Olumlu, olumsuz tepkiler aldım. Ama Marica’nın sakatlığının hiç bitmemesi ve aldığı paranın piyasanın çok üzerinde olması nedeniyle haklılığım ortaya çıkmıştı. Kaldı ki Sayın Ahmet Şan da, uzun tartışmalarımızın ardından Marica’ya yüksek ücret verdiklerini hatta 300 bin Euro’sunu geri alacaklarını söylemişti. Konuyu bu şekilde bıraktık. Aykut Kocaman’ın da etkisiyle Marica’yı Konyaspor’a aldıran Ankaralı Menajer ve Seyit İçgül Konyaspor’dan gönderildi. Ancak enkazları hala temizlenemiyor.

Burada yönetime artık bir şey demeyeceğim. Oyuncu alınmış ve olan olmuş. Neredeyse hiç oynamadığı geçen yıl için Konyaspor’dan  1 milyon 350 bin Euro’yu utanmadan cebe indiren Romen Beleşçisi, bu yıl yine yatarak, masaj yaptırarak 1 milyon 400 bin Euro daha almaya hazırlanıyor. Hepimiz kariyeri az da olsa parlak görünen bu oyuncunun iyileşip Konyaspor’u uçurmasını bekliyorduk ancak sezonun daha başında, Erzurum kampında Marica’nın tekeri yine patladı.

Takım eksik çalışıyor haberleri gelince kulübün içinden ve dışından futbolu ve sporcu sakatlıklarını iyi bilen isimlerle görüştüm. Söyledikleri şu: “Marica çok ciddi sakatlıklar geçirmiş. Bu oyuncunun bu sakatlık geçmişine rağmen alınması çok büyük hata. Ve bu sakatlıklar basit bir MR ile bile görünebilir. Nasıl bir gaflet anına geldi de alındı anlamak gerçekten güç. Yüklenme yapıldığı an dizindeki sakatlık hemen nükseder. Yani bu oyuncu neredeyse hiçbir zaman maç performansına ulaşamaz”.

Anladınız değil mi? Bu adam bu sene de yatacak. Çünkü maç oynayacak kadar güçlendirme yapması çok zor. Almanya’daki o güzel kıza masaj yaptıracak. Sakat bacağının fotoğrafını İnstagram’a atacak. Paralar hesabına yatacak. Sene sonunda da büyük ihtimalle futbolu bırakacak. Çünkü iflah olmaz bir sakatlığı var.

Şimdi yönetimin ne yapacağı önemli. Bu futbolcudan kazık yemeye devam mı edecekler yoksa “zararın neresinden dönersek kâr” deyip parasının bir kısmını verip gönderme yoluna mı gidecekler. Ya da ücretinde büyük bir indirime gidilecek mi?

Marica gönderilene ya da ücreti düşürülene kadar bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceğim. 

Önceki ve Sonraki Yazılar