Lanetlenmiş FETÖ zihniyeti ve Takipçileri…

15 Temmuzun  Alçak FETÖ(Fetullahçı Terör Örgütü” darbe  girişiminin üzerinden  bir yıl geçti. Kalem sahipleri, din adamları, siyasiler çok şey söyledi  ama   geçtiğimiz  günlerde,   geç kalmış olmasına rağmen   Diyanet İşleri Başkanlığı  bir FETÖ  raporu yayınladı. Kitapçık haline getirilmiş  rapora  bir göz  atma  fırsatı buldum ve son derece itina ile  hazırlanmış  rapordan bazı  bölümlerini sizler için paylaştıktan sonra  üç beş cümle söyleme ihtiyacı hissettim.
Raporda;FETÖ mensuplarına sistematik bir şekilde telkin edilen; “Gülen'in başlattığı hareketin herhangi bir hareket olmadığı, Gülen'in "seçilmiş" olduğundan, örgüt mensuplarının da tıpkı Hazreti Muhammed'e inanan sahabe topluluğu gibi güzide bir topluluk, hatta ikinci sahabe nesli olduğundan” bahsediliyor.
Raporda;“Gülen'in kişisel emirlerini örgüt mensuplarına peygamberin emirleriymiş gibi bildirdiği” kaydediliyor. “Gülen'in uyanık veya uykudayken, her durumda Hazreti Peygamber ile görüştüğünü ima ettiği, örgüt mensuplarına kişisel emirlerini peygamberin emirleriymiş gibi yansıttığının” belirlendiği de bildiriliyor.
Sufilerin, yalnızca kişisel tecrübelerini aktarırken kullandıkları tasavvufi kavramlarının, Gülen tarafından istismar edilerek “toplumsal bir hareketi yönlendiren ilahi mesajlar” gibi sunulduğu belirtiliyor.
“Hazreti Peygamber'in, Gülen'in konuştuğu cami cemaati arasında olduğu” iddiasının ise;“Gülen'in kendini yüceltme adına sarf ettiği dini ve hissi dayanaktan yoksun bir hezeyandandan” ibaret olduğu vurgulanıyor.
Güya "Allah'tan gelen bilgileri bir prizma gibi örgüt mensuplarına, bağlılarına yansıtan" Gülen'in bir konuşmasında "Kendisini üzmenin Allah'ı üzmek anlamına geleceğini" söyleyerek, ona boyun eğmeyenleri Cehennemle tehdit ettiği bildiriliyor.
“Bedduaların kesin olarak tutacağını, cennete gitmesinin garanti olduğunu, orada başkalarını cehennemden kurtarmak için kendisine fırsat tanınacağını” iddia ediyor.
Ayrıca raporda; “Hazreti Peygamber ile hem rüyada hem de uyanıkken görüşülebileceğini” örgüt mensuplarının zihnine yerleştiren Gülen'in, "Ölümsüzlük İksiri" isimli kitabında bu iddiasını bir ileri aşamaya taşıyarak “ondan emirler ve haberler alınabileceğini” öne sürülüyor.
Rapor;“FETÖ’nün,  dini nasıl istismar  aracı olarak kullandığını” detaylı   bir şekilde açıklayarak    devam ediyor. İsteyenler, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın FETÖRapor”una bakabilirler.
 FETÖ alçaklığının  peşine   takılıp giden hainlerin   beyinleri,   tamda  raporda   bahsedilen şekliyle; “peygamberle  görüştüm, “Cennet  garanti”  gibi  heyezanlarla uyuşturulmuş. Hani bir söz var ya  “din afyondur” diye,  aslında din afyon değil  yol gösterici  ama bunların dini, efendilerine bağlılıkları, inanın afyondan daha  etkili… Hem de, bonzai  hapı kadar etkili olup  bağımlılığından daha beter bir hal almış demek ki…
Ağlayarak dinledikleri konuşmaları, güya huşu içinde yaptıkları tesbihler, salâvat yarışları,çevşen duaları ve gelecek için kurulan hayaller hepsi yalan hepsi kandırmaca hepsi ezberletilmiş hareketlermiş meğerse. Kendilerine göre onlara Cennet’i  garanti eden efendileri sayesinde, Cehennem uzak bir şekilde, Yahuda gibi kutsallaşmayı beklerlerken biranda lanetlenen hainler haline geliverdiler. Öyle değil mi;  Yahudiliğin temel felsefesi Onlar Allah'ın sevgili  ve  seçilmiş  kulları  diğer  tüm insanlık  onların  kölesi. Tatbiki;   Onlara diyecek  bir şey kalıyor “Gözleri var görmüyorlar, kulakları var duymuyorlar, kalpleri var hissetmiyorlar…”
 Şimdi, Türkiye’de bulunan bir çok dini grup!  FETÖ’den farklı bir yol izlemiyorlar.  Adım adım  Lanetli   fetö  alçağının yolunu takip ediyorlar. Zihniyet  olarak hiçte  farkları yok . Onlarda  uyuşturulmuş ,onlarda   Allahın  verdiği  tertemiz akıllarını  kullanmadan  birilerine kiraya   vererek, sürü gibi   yalan dolanla  kandırılarak   efendilerine! kul köle olarak  din diye   birilerinin peşinde koşuyorlar.
 15 Temmuz gibi  bir süreçten sonra    hala   bu  tipte oluşumların peşine   takılıp giden  gruplar,  sizler de   FETÖ’den farklı değilsiniz, bilesiniz.
FETÖ  hainleri savaş verdikleri dinlerini, dünyalıklarının hepsini bir anda kaybettiler.Allah, aklını kullanmayanların üzerine pisliği boca  edeceğini  yüce kitabında   bildiriyor zaten.
 Herkes aklını başına alsın.
Aklını FETÖ vari birilerine kiraya verenler bilsinler ki, sonları onlarınkinden pek de farklı olmayacaktır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.