Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

Kucak dolusu selam…

Epeyce uzun bir zaman sizden ayrı kaldım, biliyorum pek çoğunuz bana kızgınsınız. Haber etmeden ortadan kayboldum diye, ama bakın karşınızdayım. Hem de bomba gibi yazı konuları var kafamda. Lakin gazetede her gün bana bir yer ayrılır mı bilmiyorum. Bir başlayalım da, onu da hallederiz…

 

Anketlere bak: Yüzde şu kadar AKP’ye karşıymış!

Bu aralar birbirinden ilginç anketler yapılıyor, yayınlanıyor, görüyorsunuzdur. “Bugün seçim olsa kim kazanır” türü şeyler. Ne kadar bozuk düzen sevdalısı varsa hepsi de sazan gibi atlayıp yorum yapıyorlar bu anketlerin üzerine. Efendim Türkiye’nin hala bilmem ne kadarı AKP’nin karşısındaymış. Bu deyimde yeni moda. Oy vermeyenleri sayarak sonuca gitmek. Yav yüzde 60-70 her neyse AKP’ye karşıysa, yüzde 90 CHP’ye karşı. Ötekileri yüzdeye bile sokmuyorum. Bu ne biçim bir mantık anlayan var mı?

İşine geldi mi düz oku, işine gelmedi mi tersinden oku…

Valla ister sevin ister sevmeyin, ister oy verin ister vermeyin, AK Parti geçen seçimden de fazla oy alarak belki de tek başına Meclis’e girecek. Sevenler sevinsin, sevmeyenler çatlasın!

 

İçki yasağı yüzünden alem yapamayan var mı?

Bir içki yasağıdır gidiyor. Hani nerede içki yasağı arkadaşlar, gören var mı? Kim yasaklamış, nerede olmuş? Yav İstanbul medyamız yine talimatı aldı herhalde. Baksanıza ha bire hükümete, bakanlara, AK Parti’ye sallamaya başladılar. Ekonomi programlarında her şey tarihi rekorlar seviyesinde olmasına rağmen kriz türküsü söyleyebiliyor uzmancıklar!

Vatanını, memleketini seven böyle yapar mı? Soruyorum size. El cevap, asla. Biz ayakta durmaya mecali olmayan, ihalelere fesat karıştıran, saçını taramaya aciz başbakanlar görmedik mi bu memlekette. Eee, şimdi aslanlar gibi Tayyip’imiz var, daha ne istersiniz?..

İçki yasağı falan bahane. Keşke yasaklansa da sabahları kusmuk görmesek sokaklarda. Keşke yasaklansa da aileler yıkılmasa. Keşke yasaklansa da fuhuş, zina, cinayet gibi bütün kötülüklerin kaynağı kurutulsa. Ahh keşke. Ama yasaklanamaz! Çünküüüüü şu kadar kişi AKP’nin karşısında. Hoş yanında olsa ne olacaksa! Yani önümüzdeki seçimlerde AK Parti yüzde 70 oy alsa ve tek başına Meclis’e girse, içkiyi yasaklayabilir mi? Bu sefer de yüzde 30 sizi istemiyor ama demez mi bunlar. Bin türlü bahaneleri hazır. Daha olmadı kesin sonuç alıcı formüller…

Yarın Konya mevzularına, yeni dedikodulara, haberlere yer vereceğim köşemde. Erken seçim korosu güftesi belli, bestesi nakarat türküleri söylerken bize susmak yakışmaz değil mi? Hem partilerin kongreleri de başlıyor. Saadet’in il kongresi dün yapıldı, AK Parti’ninki de yakın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.