KTO Karatay'ın mezuniyet töreninde Filistin'e destek

KTO Karatay'ın mezuniyet töreninde Filistin'e destek

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, 2024 mezuniyet töreni ile 12. dönem mezunlarını verdi. 1.900 öğrencinin mezun olduğu törende, Filistin destek yazıları ve Doğu Türkistan bayrağı ile sahneye çıkan mezunlar dikkat çekti.

KTO Karatay Üniversitesi'nin 2024 mezuniyet töreni, Karatay Spor ve Kongre Merkezi'nde coşkuyla kutlandı. Törene; KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeleri, Rektör Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, akademisyenler, mezunlar ve aileleri katıldı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Başkan Selçuk Öztürk ve Rektör Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç'ın konuşmaları ile devam etti.

"Filistin ve Doğu Türkistan’daki Zulmün Son Bulmasını Diliyorum"

Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, açılış konuşmasında dünyadaki insanlık sınavına değinerek, "Zalime karşı mazlumun, haksıza karşı haklının yanında yer almak hepimizin vazifesidir. Filistin ve Doğu Türkistan’daki zulümlerin son bulmasını diliyorum. Kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum" dedi.

KTO Karatay'ın mezuniyet töreninde Filistin'e destek

"Çağın İhtiyaçlarına Cevap Verecek Yetilerinizi Geliştirin"

Başkan Selçuk Öztürk, iş dünyasına adım atacak mezunlara önemli tavsiyelerde bulunarak, "Mezunlarımızın yenilikçi fikirleri ekonomimize destek sağlıyor. Geleceğin liderleri olarak, üniversitemizden aldığınız eğitimle toplumun zorluklarına çözüm bulacak, değişimlere öncülük edeceksiniz. Eğitim, deneyim ve bilgi birikiminin en güçlü araçlar olduğunu unutmayın" ifadelerini kullandı.

"Ülkemizin İlerlemesi İçin Büyük Katkılar Sağlayacaksınız"

Rektör Prof. Dr. Fevzi Rıfat Ortaç ise, öğrencilerin ve ailelerin heyecanına ortak olduklarını belirterek, "Mezunlarımız için yeni bir başlangıcın ilk adımını atıyoruz. Sizleri sadece akademik bilgiyle değil, etik değerler ve toplumsal sorumluluk bilinciyle donattık. Bu ülkenin ilerlemesi için büyük katkılar sağlayacağınıza inanıyorum" dedi.

KTO Karatay'ın mezuniyet töreninde Filistin'e destek

Mezunların Filistin ve Doğu Türkistan Hassasiyeti

Törenin en dikkat çekici anlarından biri, mezun öğrencilerin Filistin ve Doğu Türkistan'a yönelik hassasiyetlerini gösterdiği anlardı. Filistin halkının yaşadığı zulme dikkat çekmek amacıyla pankartlarla sahneye çıkan öğrenciler, Doğu Türkistan bayrağı taşıyarak duygusal anlar yaşattı. Öğrenci velileri ve davetliler, genç nesillerin adaletsizliklere karşı duyarlı olduğunu belirterek, bu tür farkındalık hareketlerinin önemine vurgu yaptı.

Üniversite Birincisine Plaket ve Hediye

KTO Karatay Üniversitesi'nden birincilikle mezun olan Beyza Demir, plaket ve hediyesini Başkan Selçuk Öztürk’ten aldı. Rektör Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç ise Beyza Demir’in kuşağını bağladı. Lisans ve ön lisans düzeyinde ilk 3’e giren mezunlara plaketleri dekan ve müdürleri tarafından verildi. Tören, mezunlar ve ailelerin fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.