KOSKİ, 4,6 kilometrelik Sarayköy projesine start verdi

KOSKİ, 4,6 kilometrelik Sarayköy projesine start verdi

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ, Sarayköy Mahallesi'nde çevre ve toplum sağlığını ön planda tutarak yeni kanalizasyon şebekesi oluşturma çalışmalarına başladı. Proje kapsamında 4.6 kilometre ana hat inşa edilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü, çevre ve toplum sağlığını koruma amacıyla Sarayköy Mahallesi'nde önemli bir altyapı projesine start verdi.

"2023 yılı 1. Kısım Merkez İlçeler Kanalizasyon İnşaatı Projesi" kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar, Abdülhamid Han Caddesi'nden Sarayköy Mahallesi'ne kadar uzanan 4.6 kilometrelik ana hat oluşturma hedefini taşıyor.

k1.jpg

Yürütülen yeni kanalizasyon şebeke çalışmalarında çeşitli çap ve ebatlarda betonarme boruların yanı sıra yüksek yoğunluklu polietilen borular da kullanılacak. Bu çerçevede 45 hane ve 50 imarlı arsa, atık suyun yerleşim alanından uzaklaştırılması, çevresel etkilerin bertaraf edilmesi ve arıtılan suyun tekrar kullanılmasını sağlayacak modern bir altyapı hizmetinden faydalanacak.

k2.jpg

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve KOSKİ Genel Müdürü, projenin tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki çevresel sürdürülebilirliği artıracaklarını ve vatandaşların yaşam kalitesini yükselteceklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler