Koronavirüs yalan mı? İlginç ve kararlı bir iddia

Koronavirüs yalan mı? İlginç ve kararlı bir iddia

ABD'li dünyaca ünlü doktor Rashid Buttar, sansasyonel bir iddia ortaya attı. Buttar'ın iddiasına göre bilim tamamen gözardı ediliyor. Koronavirüsün bir yalandan ibaret olduğunu iddia eden Buttar, testlerin de gereksiz olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump ile Dr. Anthony Fauci'nin açıklamaları koronavirüs hakkında çelişkili ve kafa karıştırıcı etkilere neden olurken, ABD'li Doktor Rashid Buttar çarpıcı açıklamalara imza attı.

Doktor Buttar, PCR testlerinin de virüsü tam olarak tespit edemediğini belirterek, doktorların ölüm nedenlerine COVİD-19 yazmaları için baskı altına alındığını, bilinçli olarak sürekli korku yayılmasıyla insanların bağışıklık sisteminin de baskılandığını iddia etti.

Butter, grip aşısı olanların koronavirüs testinin de pozitif çıkacağını ileri sürerek, yaşanan koronavirüs ölümlerin nedeninin salgın olmadığını savundu.

Bir virüsün insan vücuduna girdiği andan itibaren adım adım izlenebildiği bir metodun olduğunu iddia eden Buttar, Covid-19'dan bir insanın dahi ölmediğini iddia etti.

Buttar'a göre her şey küresel bir tiyatro, küreselciler yazdı, bilimciler, yönetimler, medya oynuyor.

Hedef, Tüm insanlık...

rashid-buttar.jpg

VİDEOLAR KALDIRILDI

Rashid Buttar virüsün laboratuvarda üretildiği, hiçbir hastanın Covid-19 nedeniyle ölmediği, 5G teknolojisinin Covid-19 ile yakından ilgili olduğu gibi iddialarını Mart 2020’de YouTube üzerinden paylaştığı videolarıyla dile getirmişti.

Videoların bir kısmı topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle yayından kaldırıldı. Bunun üzerine Buttar aralarında komplo teorilerine verdiği önemle bilinen Next News Network’un da olduğu birçok kanalın yayınına katıldı ve doğru olduğuna ilişkin yeterli bilimsel veri olmayan ya da yanlış olduğu yetkili kurum ve kişilerce birçok kez açıkça belirtilen iddialarını dile getirmeye devam etti.

youtube-kaldirdi.jpg
Doktor Rashid Buttar koronavirüsün genetik olarak mutasyona uğratıldığını, zaten zarar verme potansiyeli olan bir şeyin daha da zararlı ve dirençli hale getirildiğini iddia ederken, ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü'nden Çin'e araştırmaya devam edebilmesi için 3.7 milyon dolar aktarıldığını da öne sürerek, "ABD Ulusal Sağlık Direktörü Anthony Fauchi yasayı çiğneyerek, hükümet moratoryumuna karşı çıkarak vergi mükelleflerinin parasını kullanarak, bugün Kovid-19'a yol açan Çin'deki araştırmaları finanse etti" ifadelerini kullandı.

RASHID BUTTAR KİMDİR?

Buttar Washington Üniversitesi’nde biyoloji ve ilahiyat alanında lisans eğitimi aldıktan sonra, bazı ülkelerde geçerli bir tıp alanı olarak kabul edilmesine karşın, bilimselliğe dayanmadığı sebebiyle eleştirilen, osteopati alanında tıp diplomasını aldı.

Rashid Buttar sosyal medya hesaplarında ve katıldığı programlarda “doktor” unvanını sık sık kullanıyor fakat kendi internet sitesinden de belirttiği gibi cerrahi alanında başladığı uzmanlık eğitimini tamamlamadı. “Dr.” unvanını kullanabilmek için ise tıp eğitimi sonrasında belli bir alanda uzmanlık eğitimi, yani doktora derecesi almak gerekiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.