Koronavirüs biyolojik bir saldırı mı?

Koronavirüs daha çok uzun zaman hayatımızı işgal edecek gibi görünüyor. Ülkelerin sağlık kurumlarının çoğunluğunun henüz şoku atlattıkları söylenemez. Mutlak bir başarıdan veya başarısızlıktan da söz edilemez.

Biranda tüm dünyanın ana gündemi haline gelen ve insanlığın seyrini değiştiren Koronavirüs gerçekten aniden mi ortaya çıktı? yoksa belli bir planın parçası mı? Yaşadıklarımız bioterörizmin ilk saldırısı mı?

Yayınlandıkları dönemde pek dikkate alınmayan, ancak bugünlerde epey gündem olan birkaç mevzuyu dikkatlerinize sunmak istiyorum.

HARRY VOX VİRÜS SALDIRISINI 2014 YILINDA AÇIKLADI

ABD’li serbest gazeteci Harry Vox 2014 yılında Youtube üzerinde yayın yapan Paul DeRienzo’nun sosyal medya kanalında katıldığı programında bugünlerde yaşanacak olayları ayrıntılarıyla anlatıyor ve yaşanması muhtemel durumun yeni dünya düzenini tesis etmek isteyenler tarafından önceden planlandığını iddia ediyor. Vox, yayında Çin Komünist yönetiminin pandemiyi ilk yenen yönetim olarak ilan edileceğini ve bunun başarı olarak sunulacağını belirtiyor. Vox’un 2014 yılında dile getirdiği mevzunun aynen geçekleştiğini belirmekte yarar var.

Vox,programda sunduğu belgelerin Rockefeller Vakfı (TheRockefeller Foundation) Vakfı tarafından 2010 yılında yayınladığını ve belgelerin internet üzerinden ulaşılabilir olduğunu belirtiyor.

PANDEMİK SALDIRI OLACAĞINI 2011 YILINDA AÇIKLADI

Şeyh Nazım Kıbrıs-i ise 2011 yılında gerçekleştirdiği bir sohbetinde ismini koymasa da Çin’den çıkacak bir virüsün biyolojik bir saldırı olarak kullanılacağını ve insanların evlerine kapanmak zorunda kalacağını anlatıyor ve o gün evdekal çağrısı yapıyordu. Kıbrıs-i, konuşmasında yaşanması muhtemel pandemi olayının bir biyolojik saldırı olacağını ve bunu yapanların amaçlarının daha ucuz ve zahmetsiz bir yolla insanları katletmek olduğunu ifade ediyor.

KORONAVİRÜSPANDEMİYE DÖNÜŞMEDEN DİZİ FİLME KONU OLDU

Ve yine MBC kanalında 2018 yılında yayınlanan Güney Kore yapımı My Secret Terrius isimli dizinin ana ana konusunu da koronavirüs oluşturuyor. Virüsün ismi, yayılma şekli, alınacak tedbirler, insanların yaşayacağı korku ve devletlerin alacağı tedbirler dizi senaryosunda tek tek işlenmiş.

İTALYAN MİLLETVEKİLİ BİLL GATES’İ SUÇLADI

Microsoft kurucusu Bill Gates 2015 yılında katıldığı çeşitli etkinlik ve programlarda AIDS ve EBOLA’dan daha tehlikeli bir virüsten söz ediyor ve bunun karşısında devletlerin hazırlıksız yakalanacağını anlatıyor. Virüsün 10 milyon insanın ölümüne neden olacağını iddia eden Gates, elde ettiği verileri virüsler üzerinde çalışan bir yazılım ekibinin oluşturduğu simülasyonlar aracılığıyla ulaştığını ve dünyanın yakın zamanda bu durumla karışılacağı tahminlerini takipçileriyle paylaşıyor.

Bill Gates’in pandemik salgın ile ilgili  2015 yılında yaptığı sıra dışı tahminleri geçtiğimiz günlerde İtalya Parlamentosu’nda şok bir iddia ile tekrar gündeme geldi. Milletvekili Sara Cunial, Microsoft Kurucusu Bill Gates’in zorunlu koronavirüs aşısı getirerek dünyayı kontrolü altına alacağını iddia etti.

İLK ÇİPLİLER HACILAR MI?

2015 yılında Mekke’de şeytan taşlama sırasında bir izdiham yaşanmış ve yüzlerce hayatını kaybetmişti. Suudi Arabistan hükümeti bu olay sonrasında hacıların kontrolünü sağlamak için içinde takip çipi bulunan bilekliklerin hacılara rehberlik edeceğini, 1.5 milyon hacıya bu çiplerden takılacağını duyurmuştu. İlk etapta masum görünen bu olay bir müddet sonra büyük bir oyunun parçası olduğu iddiası ile 2016 yılında haberlere konu olmuş ve olay hükümetler nezdinde tepki toplamıştı. Hacılara verileceği açıklanan çipli bilekliklerin İngiliz-İsrail ortaklığında kurulan İngiliz güvenlik şirketi G4S tarafından üretileceği, verilerin aynı şirket tarafından işleneceği ortaya çıkmıştı.

İSRAİL ÇİPLİ DÖNEME Mİ GEÇİYOR

Sudi Arabistan’da hacılara takılması planlanan bileklikler yıllar sonra İsrail’de gündem oldu.İsrail Hükümeti’ninkoronavirüs tedbirleri kapsamında yakın zamanda tüm vatandaşlarına bileklik takmak için bir çalışma yürüttüğü ve bu durumun siviller tarafından tepkiyle karşılandığı yine Harry Vox’un İsrail’de yayın yapan bir aktivistin sosyal medya yayınında konu oldu.İsrail hükümeti belirlediği kriterleri taşıyan tüm vatandaşlarına takip çipli bileklikten takarak daha etkili bir kontrol sistemi kurmayı hedeflediği, sistemin İngiliz güvenlik şirketi G4S tarafından yürütüleceği iddia edildi. Benzer bir sistemi geçtiğimiz yıllarda Çin hükümeti kullanmaya başlamıştı.

Görünen o ki koronavirüs bir anda ortaya çıkmadı ve bir anda da bitmeyecek. Yeni dünya düzeni tesis edilirken küresel güçler birbirlerini alaşağı etmek için bilim kurgu filmlerine konu olabilecek onlarca senaryoyu hayata sokmaktan bir adım bile geri durmayacaklar. Türkiye’nin biyolojik saldırılardan etkilenmemesi için kendisini biyolojik casuslardan koruması elzemdir. Bu nedenle havayolu ulaşımının tekrar gözden geçirilmesi ve ülkeye sokulacak tüm ürünlerin kontrole tabi tutuluyor olabilmeleri gerekmektedir.

Harry Vox’un videosu

https://www.youtube.com/watch?v=Qqhf14sQL0s 2014

Şeyh Nazım Kıbrısi’ninkoranvirüs konuşması

https://www.youtube.com/watch?v=UX8zCOmJ32M

Önceki ve Sonraki Yazılar