Kör istedi bir göz...

“KÖR İSTEDİ BİR GÖZ ALLAH VERDİ İKİ GÖZ”

Seydişehir ve Beyşehir arasına ortak üniversite;  Kulağa ne kadar hoş gelen bir cümle değil mi?. Dün bu sözleri Selçuk üniversitesi Rektörü Profesör Dr Süleyman Okutan’dan  duyduk.  Seydişehir de  Cengiz kardeşler  Beyşehir’de  Ali Akkanat tarafından yaptırılan fakülteler neden  ortak  bir  üniversite  olmasın. İki yıl önce Seydişehir Meslek yüksek okuluna ek bina yapılacak dendiği zaman  bu cümle  bizlere   uzak bir hedef gibi gelmişti.

 

Bugün o bahsettiğimiz ek bina meslek yüksek okuluna değil de fakülteye Ahmet Cengiz Kampüsü olarak yapılıyor.   Temeli atılan binada Cengiz inşaat tarafından hummalı bir çalışma tüm hızıyla devam ediyor.  Allahın izniyle bu hızlı çalışma sonucu bu inşaat kısa sürede ve teslim edilir. Bu Seydişehir için oldukça sevindirici bir gelişme.

 

 Temel atma töreninde siyasi mülahaza gözetmeden her gruptan birçok Seydişehirliyi orda görmek ilçenin geleceğinin her şeyden önemli olduğunun açık bir göstergesiydi. Fakülte temelinin atılması ilçede büyük sevinç yarattığını düşünüyorum.. 

 

Seydişehirli özelleşmeden sonra milletin adını telaffuz ettiği CEKA’nın sahiplerini görme ve dinleme fırsatı buldu.  Seydişehir için hayati öneme sahip Tesisi alan Bu firmanın Etibank adına, Seydişehir adına, Türkiye adına düşünceleri nedir bunu birinci ağızdan 

 

Ekrem Cengiz’den öğrenmiş oldu.   Seydişehir hem fakültenin temelini attı hem de töreninin en önemli açıklamalarını Ekrem Cengiz’den dinledi.  Neydi bunlar derseniz “Eti alüminyum fabrikasını modernizesini bitirdik ve bundan sonraki 2 yıldaki hedefimiz fabrikayı, Seydişehir’i ekonomik açıdan Türkiye için, askeriye için stratejik hale getireceğiz anlamında bir cümle söyledi” .  Ben bu sözün politik bir amaç gözetmeden tamamen gelecek için hedeflenen bir düşüncenin paylaşımı olarak degerlendiriyorum Cekanın da bunu gerçekleştireceklerinden oldukça ümitliyim. 

 

23 Kasım 2009 tarihi itibari ile  Fakültenin temeli atıldı  yapılacak yapılmayacak  lafları gündemden kalktı  Kör istedi bir göz  Allah verdi iki  göz” hem temel atıldı hem de fakülte olacak ..

 

Bundan sonra hedefimiz bence Süleyman okutanın söylediği Seydişehir ve Beyşehir’in bütünleşerek ortaklaşa bir üniversite kurma çalışmaları.

 

İnanın Bu hayal değil bu uzak bir ihtimal değil.  İki sene önce biri çıkıp buraya fakülte kampusu olacak dese kim inanırdı…

 

Sözün özü;

 

İlçemizin geleceğinde önemli yeri olacak olan bu gelişmelerde emeği olan herkese bila fasıla teşekkür ediyorum.

 

Tarih hepinizi bugün verdiklerinizin ölçüsünde yad edecektir…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum