Konya'ya önemli bir cadde daha

Konya'ya önemli bir cadde daha

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezi ile Antalya Çevre Yolu'nu birbirine bağlayacak olan Necmettin Erbakan Caddesi'nde kamulaştırma çalışmalarını tamamlayarak yol yapımına geçti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezi ile Antalya Çevre Yolu arasında önemli bir bağlantı sağlayacak Necmettin Erbakan Caddesi'nde kamulaştırma çalışmalarının tamamlandığı etaplarda yol yapım çalışmalarına başladı.

Şehir içi trafiği hafifletmek ve ulaşım altyapısını güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, Başkan Uğur İbrahim Altay, yapılan köprülü kavşaklar ve alternatif güzergahların açılmasıyla ilgili önemli çalışmaların devam ettiğini belirtti.

c1.jpg

Başkan Altay, göreve geldikleri günden itibaren Konya'nın yol ve ulaşım altyapısını güçlendirmek için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade ederek, daha önce hizmete açtıkları Abdülhamid Han, İsmail Ketenci, Celaleddin Karatay, Alparslan Türkeş, Kazakistan ve Karabağ caddelerinden sonra şimdi de Necmettin Erbakan Caddesi'ni şehre kazandırdıklarını belirtti.

c2.jpg

Caddenin 3,4 kilometre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde olacağını söyleyen Başkan Altay, bu cadde ile Fatih Caddesi'nden başlayarak Azerbaycan Caddesi ve Gazze Caddesi üzerinden Antalya Çevre Yolu'na bağlantı sağlanacağını vurguladı.

Necmettin Erbakan Caddesi'nde devam eden kamulaştırma çalışmalarına değinen Başkan Altay, Azerbaycan Caddesi ile Gazze Caddesi arasında imar yoluna isabet eden binaların kamulaştırmasının tamamlandığını ve bu kısımda yol yapım çalışmalarına başlandığını açıkladı.

c3.jpg

Sadece kamulaştırma maliyetinin 400 milyon lirayı bulduğunu belirten Başkan Altay, caddeyi tamamladıklarında Meram ilçesinin ve şehrin önemli ulaşım akslarından biri olacağını ifade etti.

Şehir için hayırlı olmasını dileyen Başkan Altay, ulaşım projeleriyle Konya'nın geleceğine yönelik adımlar atmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum