Konya'ya kar geliyor: Bu ilçelerde yaşayanlar dikkat!

Konya'ya kar geliyor: Bu ilçelerde yaşayanlar dikkat!

Konya'da meteoroloji haritaları yeni yağışı işaret ediyor. Haritalarda Konya'ya yoğun bir yağış kütlesinin yaklaştığını gösteriyor. Vatandaşın en çok sorduğu soruların başını çeken "Konya'ya Kar Ne Zaman Yağacak" sorusu da haberimizde cevabını bulacak.

Yağışlara hasret kalan Konya'ya "kış simülasyonu" yaşatan yağışların ardından gelen soğuk hava dalgası vatandaşa mevsimin geldiğini hatırlattı. Şehir genelinde hava sıcaklığı gece ve sabah saatlerinde eksi değerlerde seyrediyor. Meteoroloji haritalarından derlenen görüntülere göre Konya'yı önümüzdeki günlerde daha sert bir yağış daha bekliyor.

KONYA'DA YALANCI KIŞ

Sabah ve gece saatlerinde soğuyan hava 22 Kasım 2023 Çarşamba günü özellikle öğle saatlerinde ısınacak. Beklenen hava sıcaklığı 14 derece. Bazı bölgelerde sis olayları bekleniyor.

01-22-kasim-2023-konya-hava-durumu.jpg

Konya'da 23 Kasım 2023 tarihinde hava sıcaklığı 14 ila 17 derece arasında seyredecek. Havada yağış görünmüyor ve bulutlar oldukça seyrek bir görüntü verecek.

02-23-kasim-2023-konya-hava-durumu.jpg

24 Kasım Cuma günü hava sıcaklığı yine 17 ila 20 derece arasında olacak. Hava az bulutlu ve açık.

03-24-kasim-2023-konya-hava-durumu.jpg

25 Kasım Cumartesi günü hava sıcaklığının en düşük 4 derecelerde olması bekleniyor. 15-16 dereceye kadar yükselecek hava sıcaklığı kış mevsiminin yaklaşktığını unutturacak. Aynı gün içinde öğle saatlerine doğru Konya merkezde Selçuklu, Karatay ve Meram ilçelerinde hızlı yağmur geçişleri görülecek. Seydişehir ve Beyşehir ilçelerinde de kuvvetli yağmur görülecek.

04-25-kasim-2023-konya-hava-durumu.jpg

Akşam saatlerinde ise Konya'nın batısından giriş yapacak olan yağmur kütleleri Konya'nın kuzey, kuzey batı ve batı ilçelerinde yoğun şekilde etkisini gösterecek.

KONYA'DA FRAGMAN TAMAMLANIYOR

Cumartesi gecesini 26 Kasım Pazar gününe bağlayan saatlerde Konya merkeze yakın bölgelerde ve Seydişehir, Beyşehir, Ereğli, Karapınar, Çumra ilçelerinde yağmur geçişleri görülecek.

06-26-kasim-2023-konya-hava-durumu.jpg

Saatler ilerledikçe Ereğli'nin yüksek kesimleri karla kaplanacak.

07-26-kasim-2023-konya-hava-durumu.jpg

KONYA'YA KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR

Pazar günü öğle saatlerinde Konya'nın havası tamamen kapanacak. Şehir merkezi dahil Konya'nın tüm ilçelerinde 4 saat sürecek yağmur şehre bol yağış bırakacak.

08-26-kasim-2023-konya-hava-durumu.jpg

BU İLÇELERDE YAŞAYANLAR DİKKAT: KONYA'YA KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Konya'da akşam saatlerinden sonra hava durulacak. Gece saatlerine doğru Selçuklu'nun yüksek kesimlerinde Seydişehir-Antalya sınırlarında Alacabel Mevkii'nde kar bekleniyor.

08-26-kasim-2023-konya-hava-durumu.jpg

Ayrıca Ereğli ilçesinde kar yağışı görülecek. Karaman, Niğde ve Adana bağlantısında bulunan güzergahta ise ulaşımın tamamen durması ihtimaller arasında görünüyor. Bu bölgede yoğun kar yağışı ve tipi ihtimali var.

09-26-kasim-2023-konya-hava-durumu.jpg

YAĞIŞIN ARDINDAN KONYA BUZ KESECEK

Yağmurun ardından Konya'da hava sıcaklığının eksi değerlerde seyretmesi bekleniyor. 27 Kasım Pazartesi günü özellikle sabahın ilk ışıklarında hava sıcaklığı çok düşük seviyelerde seyredecek.

10-27-kasim-2023-konya-hava-durumu.jpg

Gece saatlerinde ise dondurucu soğuk etkisini gösterecek. Soğuk havalar 28 Kasım Salı günü de sürecek ve 29 ile 30 Kasım tarihlerinde de yeni yağmur kütlelerinin Konya'ya ulaşacağı düşünülüyor.

11-28-kasim-2023-konya-hava-durumu.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler